Reklama

Łomazy: „My się Deszczu Nie Boimy”!! Mega udany festyn w Huszczy! (galeria)

Dnia 17 września 2017r na boisku Szkoły Podstawowej w Huszczy odbył się festyn „ Rodzinna Olimpiada Sportowa” zorganizowany przez grupę nieformalną „ Aktywni na wsi” i mieszkańców Huszczy, pod patronatem Wójta Gminy Łomazy Jerzego Czyżewskiego, OSP Huszcza prezes Barbarę Hołownia oraz Radę Pedagogiczną i Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Huszczy. Patronat medialny sprawowało Radio Biper.

Festyn zorganizowano w celu podsumowania ogólnopolskiego programu „ Potrafisz Polsko”. Fundacja „ Potrafisz Polsko”, spośród kilkuset ( około 300 ) nadesłanych wniosków przyznała dofinansowanie na realizację 49 najciekawszych i najbardziej integrujących społecznie zadań z obszaru całej Polski.

W konkursie grantowym grupa nieformalna” Aktywni na wsi” ,z obszaru gminy Łomazy, otrzymała dotację na realizację zadania „ Sportowo działamy – nudzie się nie damy” – boisko sportowe dla mieszkańców wsi Huszcza, uzyskując dofinansowanie 5000 zł. Autorem i koordynatorem projektu jest Danuta Nazarewicz nauczyciel Szkoły Podstawowej w Huszczy. Dzięki projektowi zakupiono siatkę na piłko chwyty, siatkę na bramki i siatkę do piłki siatkowej, elementy toru przeszkód, piłki, linę, tunel i chustę klauza. Montaż sprzętu dofinansował wójt Gminy Łomazy Jerzy Czyżewski. Bardzo duży wkład w budowę boiska włożyli mieszkańcy Huszczy, którzy w formie wolontariatu zadbali o teren boiska, zainstalowali zakupione sprzęty i aktywnie włączyli się w realizację zadań projektu.

Mimo deszczowej, kapryśnej pogody festyn się odbył.
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Huszczy Dorota Pawłowska powitała przybyłych gości: Radnego Powiatu Bialskiego Marka Uścińskiego ,Radnych Gminy Łomazy Elżbietę Moszkowską, Mirosławę Hołownia, Mirosława Szutko ,sołtysa wsi Kopytnik Zbigniewa Głowackiego oraz wsi Huszcza Joannę Malewicz i Tomasza Hołownię, skarbnik Gminy Łomazy Jadwigę Doluk, dyrektora Zespołu Szkół w Łomazach Bogumiłę Wińską, dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Ryszarda Bieleckiego i zespół „ Koncert”, zespoły ludowe oraz dzieci, młodzież i dorosłych z gminy Łomazy. Opieką medyczną objęła wszystkich pielęgniarka szkolna pani Ewa Piętka.

Swoją obecnością zaszczycili nas także goście z Warszawy : Prezes Fundacji „ Potrafisz Polsko” pan Adam Zieliński oraz Poseł Jarosław Sachajko przewodniczący sejmowej komisji rolnictwa i rozwoju wsi. Na festyn przybyli też przedstawiciele KRUS z Białej Podlaskiej, którzy służyli rolniczą poradą oraz przeprowadzili wśród uczestników imprezy konkurs wiedzy na temat bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym. Do konkursu zgłosiło się wielu rolników, zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe.

Atrakcją na pikniku były występy artystyczne dzieci ze Szkoły Podstawowej w Huszczy, które rozpoczęła uczennica klasy II Marlena Hołownia, laureatka wokalnego konkursu powiatowego, piosenką pt. : „Moja wesoła rodzinka”. Następnie aktorzy klas młodszych z koła teatralnego pod kierunkiem Danuty Nazarewicz, recytowali wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Starszacy, uczestnicy koła sportowego pod kierunkiem Barbary Hołownia, zatańczyli Zumbę.

Część artystyczną uświetniły zespoły ludowe z Gminy Łomazy „ Studzianczanie” ze Studzianki, „ Pohulanka” z Kopytnika oraz „ Luteńka” z Koszoł. Ludowe rytmy rozgrzały widownię. Wszyscy poczuli ducha sportowego i rozpoczęły się rozgrywki sportowe. Tatusiowie z dziećmi i młodzieżą rozegrali mecz piłki nożnej, zaś mamy z dziewczynami mecz piłki sitkowej. Zwycięscy i uczestnicy rozgrywek otrzymali owocowe nagrody. Najmłodsi uczestnicy szaleli podczas zabaw z chustą klauza.

Panie Jolanta Kapczuk i Anna Korszun sprawdziły się jako wizażystki. Na boisku pojawiły się piękne kotki, piraci, rybki, myszki, pszczółki, itp. Były też duże bańki mydlane. Podczas festynu mamy z Rady Rodziców SP Huszcza obsługiwały kawiarenkę, w której częstowano gorącym bigosem, kanapkami z wędliną, smalczykiem i ogórkiem kiszonym.

Na deser było ciasto, kawa i herbata. Przy takiej kuchni nikt nie zauważył deszczowej pogody. Rozstrzygnięto konkurs plastyczny „ Rodzinne wakacje na sportowo”, w którym uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej z Łomaz i Huszczy klas II-VII.

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy, były też upominki dla wszystkich uczestników konkursu. Wszystkie dzieci uczestniczące w festynie otrzymały pamiątkowe medale ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łomazach w ramach kampanii „ Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Huszczy Dorota Pawłowska wręczyła sponsorom projektu oraz wszystkim bardzo aktywnym mieszkańcom Huszczy pamiątkowe podziękowania. Piknik zakończył się potańcówką na trawie przy muzyce zespołu „ Koncert”. Okazało się, że zamiłowanie do uprawiania sportu ma wielką moc i może pokonać nawet deszcz. BYŁO SUPER!

Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom za okazane wsparcie w organizację imprezy.
Wójtowi Gminy Łomazy Jerzemu Czyżewskiemu
Prezes OSP Huszcza Barbarze Hołownia
Dyrektorowi GOK w Łomazach Ryszardowi Bieleckiemu
Zespołowi muzycznemu „Koncert”
Nauczycielom Szkoły Podstawowej w Huszczy Pielęgniarce szkolnej pani Ewie Piętka


materiał: Szkoły Podstawowej w Huszczy
tekst: Danuta Nazarewicz Koordynator projektu
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Kultura: Stypendium Fundacji ,,Jestem Optymistą’’ dla Oliwii Spychel

Bycie optymistą to nie tylko pozytywne myślenie, to również mieć życzliwy stosunek do ludzi i otoczenia. Z pewnością nie brakuje nam takich mieszkańców powiatu bialskiego, którzy swoją postawą, a więc radością i uśmiechem zarażają innych. Dobrym przykładem jest 14-letnia Oliwia Spychel – skrzypaczka z Leśnej Podlaskiej, która w Dzień Optymisty, przypadający na 21 sierpnia miała zaszczyt reprezentować nasz region na Światowym Festiwalu Optymizmu, który odbył się na terenie Cukrowni Żnin.

Czytaj więcej »

Reklama