Polska: Raport: Polscy pracodawcy są konsekwentnie optymistyczni

Pracodawcy w Polsce są konsekwentnie optymistyczni co do chęci powiększania swoich zespołów. Jak pokazują wyniki Barometru ManpowerGroup Perspektyw Zatrudnienia, pozytywne prognozy na IV kwartał odnotowano we wszystkich regionach oraz w 9 z 10 badanych sektorach kraju. Pośród branż, w których należy spodziewać się najkorzystniejszej sytuacji triumfuje Produkcja przemysłowa.

Gonią ją Budownictwo, Transport/Logistyka/Komunikacja oraz Handel detaliczny i hurtowy. Pracodawcy w Polsce są konsekwentnie optymistyczni co do chęci powiększania swoich zespołów. Jak pokazują wyniki Barometru ManpowerGroup Perspektyw Zatrudnienia, pozytywne prognozy na IV kwartał odnotowano we wszystkich regionach oraz w 9 z 10 badanych sektorach kraju. Pośród branż, w których należy spodziewać się najkorzystniejszej sytuacji triumfuje Produkcja przemysłowa. Gonią ją Budownictwo, Transport/Logistyka/Komunikacja oraz Handel detaliczny i hurtowy.

Warszawa, 12 września 2017 r. – Jak wynika z opublikowanego dziś przez firmę doradztwa personalnego ManpowerGroup, kwartalnego raportu Barometr ManpowerGroup Perspektyw Zatrudnienia, pracodawcy w Polsce są konsekwentnie optymistyczni co do planów rekrutacyjnych na najbliższe trzy miesiące.

Prognoza netto zatrudnienia po korekcie sezonowej plasuje się na poziomie +8%. W ujęciu kwartalnym wynik pozostaje na tym samym poziomie, natomiast w ujęciu rocznym spada o 1 punkt procentowy. Spośród przebadanych w Polsce pracodawców, 12% przewiduje zwiększenie całkowitego zatrudnienia, 5% zamierza redukować etaty a 78% nie planuje zmian personalnych w najbliższym kwartale.

„Z punktu widzenia osób poszukujących pracy, sytuacja na rynku konsekwentnie i wyraźnie się poprawia”, – komentuje Iwona Janas, Dyrektor Generalna ManpowerGroup w Polsce. „Każdego roku po wakacjach można spodziewać się spadku ilości ofert pracy sezonowej, lecz nie wpłynie to na sytuację na rynku pracy.

Optymistyczny trend na rynku pracy trwa od dłuższego czasu i swoim zasięgiem obejmuje coraz więcej branż. Obserwowany czas kandydata wpłynął na przedefiniowanie polityki personalnej w wielu organizacjach, które starają się przyciągnąć do siebie nowych pracowników nie tylko zwiększaniem stawek płac, ale także pozafinansowymi benefitami”, dodaje Iwona Janas.
LINK [PL] MEOS


materiał: ManpowerGroup
tekst : Paweł Binkowski Marketing & PR Manager
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *