Dożynki w Gminie Leśna Podlaska (galeria)

10 września w Bazylice Matki Bożej Leśniańskiej odbyło się uroczyste nabożeństwo w intencji rolników i ich rodzin z okazji tegorocznego Święta Plonów w Gminie Leśna Podlaska. Mszę św. dziękczynną koncelebrował Przeor Klasztoru Ojciec Marek Moga. Dziś kilka słów i galeria zdjęć a już niebawem nasz reportaż filmowy.

W czasie homilii Ojciec Marek Moga zarówno w imieniu własnym, jak i współorganizatora Dożynek, Wójta Gminy Pawła Kazimierskiego złożył podziękowania za trud pracy rolników, ich zaangażowanie i aktywne uczestnictwo w życiu wsi.

W dalszej części uroczystości odbyło się przekazanie przez przedstawicieli Sołectw darów pól na ręce Przeora oraz prezentowano piękne tegoroczne wieńce dożynkowe. Następnie rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy wieniec. Komisja w składzie Aleksandra Melaniuk (przewodnicząca), Bożena HorbowiczMałgorzata Michaluk nagrodziła trzy pierwsze miejsca nagrodami pieniężnymi w wysokości  500 zł, 400 zł i 300 zł a pozostałym przyznała wyróżnienia i nagrody pieniężne w kwocie 200 zł. Jury przy ocenie brało pod uwagę wartość artystyczna i kulturową, estetykę wykonania, różnorodność stosowanych materiałów, kreatywność oraz zaangażowanie mieszkańców wsi w tworzenie wieńca. 

I tak I miejsce zajął wieniec z Sołectwa Witulin, II miejsce wieniec z Sołectwa Ossówka a III miejsce wieniec z Sołectwa Stara Bordziłówka. Wyróżnione wieńce z Sołectw: Witulin Kolonia, Worgule, Zaberbecze, Ludwinów, Nosów, Nowa Bordziłówka oraz Droblin. Nagrody wręczyli Ojciec Marek Moga oraz Wójt Paweł Kazimierski.  Zwycięzcom jak i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

 


materiał: Gmina Leśna Podlaska
zdjęcia: Małgorzata Mieńko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *