X Wystawa Koni Zimnokrwistych w Tucznej (film)

Tuczna po raz dziesiąty stała się stolicą koni zimnokrwistych. 6 sierpnia na tamtejszym boisku szkolnym odbyła się wojewódzka wystawa koni tej rasy. Wydarzenie, jak co roku cieszyło się dużym zainteresowaniem. Oprócz hodowców i wystawców zgromadziło wielu mieszkańców powiatu bialskiego, pasjonatów koni oraz zaproszonych gości. Wśród nich znalazł się m.in. starosta bialski Mariusz Filipiuk.

– Już po raz dziesiąty spotykamy się tutaj w Tucznej na Wystawie Koni Zimnokrwistych, są to konie nieco inne od koni znanych z Janowa Podlaskiego na przykład arabów, ale są to konie też bardzo przyjazne dla ludzi oraz przyjazne w hodowli i użytkowaniu. Zdecydowaliśmy się na te wystawy ze względu iż mamy hodowców w gminie Tuczna, którzy chcieli zaprezentować właśnie ten swój dorobek. Oprócz koni ardeńskich, sokólskich, polskich koni zimnokrwistych ogierów i klaczy, będą też pomiędzy poszczególnymi pokazami bardzo atrakcyjne występy kaskaderskie oraz ciekawy konkurs przeciągania liny z koniem – mówi Zygmunt Liwtiniuk, Wójt Gminy Tuczna.

– Kilka dni temu gościliśmy w Belgii na wystawie koni ardeńskich, chcieliśmy zobaczyć, jak to robią dobrzy w tym temacie, ale jakby w innym segmencie. Dziś jest rewizyta Belgów, część z delegacji będzie również sędziami. Myślimy, że jest to dobra wizyta, która przyniesie owoce dopiero za jakiś czas. Naprawdę nie mamy się czego wstydzić, jeśli chodzi o naszą hodowlę – tłumaczy Mariusz Kiczyński, Przewodniczący Rady Powiatu Bialskiego.

Zapraszamy do obejrzenia całego reportażu.

 

W naszym poprzednim materiale >> X Wystawa Koni Zimnokrwistych w Tucznej (galeria) << relacja tekstowa oraz galeria zdjęć z wydarzenia.


materiał: Gmina Tuczna
film / zdjęcie: Małgorzata Mieńko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *