Łomazy: Piknik rodzinny w Lubence (film)

“Tam gdzie rosną Niezabudki” pod takim tytułem w Lubence odbył się piknik rodzinny zorganizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Lubenka „Czeladońka” . Świetną zabawę gwarantowały przygotowane atrakcje, m.in. widowisko „Wereja”, konkurs plastyczny, warsztaty z papierowej wikliny, gry i zabawy oraz pyszny poczęstunek.

– To już drugi piknik “Tam gdzie rosną Niezabudki” w Lubence organizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Lubenka „Czeladońka”. Jest to dobry przykład, gdzie pomysł wychodzi od mieszkańców i jest finansowany przez Urząd Gminy dla mieszkańców tej wsi, ale też dla całej gminy – mówi Jerzy Czyżewski wójt gminy Łomazy.

Mamy gości z odległych miejscowości z Wrocławia, Suwałk, także nie tylko gmina Łomazy, nie tylko nasi mieszkańcy Lubenki biorą udział w tym wydarzeniu. Przedstawiamy dziś dwa widowiska. Był “Bajkowy pociąg”, przygotowany przez rodziców dzieci z Przedszkola w Łomazach a teraz odbywa się widowisko “Wereja” przedstawiane przez teatr „Czeladońka”. W programie mamy jeszcze ponadto “Zumbę Czarownic”, czarownice będą również rozdawały zaczarowany żurek ze ślimaków, a dla chętnych proponujemy ponadto darmowy przejazd bryczką – relacjonuje Joanna Panasiuk, Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Lubenka „Czeladońka”.

 

 


materiał: Gmina Łomazy
film / zdjęcie: Małgorzata Mieńko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *