Kryminałki: Zderzenie dwóch ciężarówek

Wczoraj po południu, na ul. Janowskiej w Białej Podlaskiej doszło do zdarzenia drogowego. Z ustaleń mundurowych wynika, że kierujący ciężarowym Volvo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu drugiej ciężarówce. Z uwagi na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego funkcjonariusze zatrzymali sprawcy kolizji fakultatywnie uprawnienia do kierowania. Policjanci apelują o rozwagę na drodze.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 15:00 na ul. Janowskiej w Białej Podlaskiej. Z ustaleń mundurowych wynika, że kierujący samochodem ciężarowym marki Volvo, 48-letni mieszkaniec gm. Jabłoń, jadąc serpentyną prowadzącą z drogi krajowej K-2, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, ciężarowemu mercedesowi. Drugim autem kierował 41-letni mieszkaniec gm. Kolbuszowa.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, co potwierdziło przeprowadzone przez policjantów badanie. W wyniku zdarzenia nikt nie doznał obrażeń ciała. Choć zdarzenie wyglądało bardzo groźnie skończyło się jedynie na uszkodzonych pojazdach.

Z uwagi na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego funkcjonariusze zatrzymali 48-latkowi fakultatywnie uprawnienia do kierowania. Policjanci apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Przypominają, że kierowanie pojazdem to także odpowiedzialność za innych uczestników ruchu drogowego.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst: st. asp. Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik KMP w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *