Biała Podlaska: Przedszkole Fiku Miku przy Tessaro 4 (galeria)

1 września na Osiedlu Podmiejska w Białej Podlaskiej oddano do użytku przestronny i nowocześnie urządzony budynek Niepublicznego Przedszkola Fiku Miku. Budowa trwała zaledwie 11 miesięcy i, jak podkreśla dyrektor Przedszkola Monika Romaniuk: “Szybkie tempo prac jest odpowiedzią na duże zapotrzebowanie, jakiego doświadczamy praktycznie od początków istnienia placówki“. Dziś na portalu znajdziecie opis placówki łącznie ze zdjęciami z dnia otwarcia a już niebawem FILM z Fiku Miku!!

 

Niepubliczne Przedszkole Fiku Miku powstało we wrześniu 2013 roku i zaczynało swoją działalność od kameralnej, liczącej 17 dzieci, grupy. Liczba ta systematycznie się zwiększała, a wraz z nią kadra pedagogiczna. Obecnie Przedszkole ma już dwie siedziby – nowy budynek przy ul. Stanisława Tessaro 4 , który zapewnia miejsce 100 dzieci oraz pierwotna siedziba w bloku mieszkalnym przy ul. Aliny Fedorowicz 25, w której jest 36 miejsc. Dyrektor Monika Romaniuk zatrudnia w swojej placówce 18 osób, z czego 12 stanowi wykwalifikowana kadra pedagogiczna.

Do Przedszkola uczęszczają dzieci nie tylko z otaczającego przedszkole osiedla, ale również z innych rejonów miasta i gminy Biała Podlaska.

Nowy budynek robi wrażenie nie tylko na wychowankach Przedszkola, ale i ich rodzicach. Radości i dumy nie ukrywają również pracownicy, którzy podkreślają funkcjonalność przestronnych pomieszczeń, stonowane, ciepłe kolory, ciekawe, nowoczesne aranżacje i najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Nasi wychowankowie z pewnością będą się tutaj czuli doskonale, a my zadbamy o ciepłą i rodzinną atmosferę, tak, jak było w „małym przedszkolu. – podkreślają nauczycielki.

W piątkowe przedpołudnie, 1 września 2017 roku, panie wychowawczynie przecięły czerwone wstęgi i 4 grupy dzieci (Niedźwiadki, Zajączki, Żabki i Kangurki) rozpoczęły kolejny rok przedszkolny już w zupełnie innej „bajce” ….

 

 

 

materiał: Niepubliczne Przedszkole Fiku Miku Biała Podlaska
zdjęcia: Joanna Bojarczuk Przedszkole Fiku Miku / Małgorzata Mieńko
tekst: Anna Gierełło Przedszkole Fiku Miku / Leszek Niedaleki
opracowanie: Leszek Niedaleki

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *