Kryminałki: Odpowie za kradzież elektronarzędzi

Kryminalni z Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim ustalili sprawcę kradzieży wartych ponad 2 tys. złotych elektronarzędzi. O dokonanie tego przestępstwa podejrzany jest 19-letni spokrewniony z pokrzywdzoną. Młodzieniec usłyszał zarzut i przyznał się do winy. Dobrowolnie również poddał się karze. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w lipcu tego roku, na terenie jednej z posesji w gminie Drelów. Nieznany wówczas sprawca skradł z niezamkniętego garażu piłę spalinową oraz podkaszarkę. Wartość skradzionego mienia oszacowana została na kwotę ponad 2 tys. złotych.

Sprawą zajęli się kryminalni z międzyrzeckiego komisariatu. Funkcjonariusze ustalili personalia osoby, która może mieć związek z tym przestępstwem. Okazało się, że jest to 19-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego. Młodzieniec wiedział, gdzie znajdują się elektronarzędzia. Bywał na tej posesji, gdyż spokrewniony jest z jej właścicielką. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. Usłyszał już zarzut i przyznał się do winy. Dobrowolnie również poddał się karze. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst: st. asp. Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik KMP w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *