Międzyrzec Podlaski: Program Gminnych Dożynek ograniczony ze względu na trudną sytuację rolników

Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz oraz Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Pietruk wystosował list do Mieszkańców Gminy Międzyrzec Podlaski w którym informują o powodach ograniczenia programu tegorocznych Dożynek Gminno-Parafialnych w Puchaczach, które odbędą się 27 sierpnia.

 

 

Szanowni Mieszkańcy Gminy Międzyrzec Podlaski!

Znajdujemy się w okresie przygotowań do Dożynek Gminnych w Puchaczach. Każdego roku dla mieszkańców naszej gminy to czas radosnego oczekiwania na podsumowanie całorocznego wysiłku włożonego w prace polowe.

Jednakże w tym roku, w związku z wyjątkową sytuacją, w której teren naszej gminy znalazł się w strefie zapowietrzonej i zagrożonej wirusem afrykańskiego pomoru świń (ASF) oraz trudną sytuacją w rolnictwie, wraz z Radnymi Gminy podjęliśmy decyzję o ograniczeniu programu Dożynek Gminno-Parafialnych w Puchaczach do uroczystej mszy św. w intencji rolników i ich rodzin, tradycyjnego przekazania darów chleba oraz udziału wieńców dożynkowych we mszy św.

Spotkajmy się 27 sierpnia o godzinie 12:00 na mszy św. w kościele p.w. św. Barbary w Dołdze, by tworzyć i trwać we wspólnocie mieszkańców Gminy Międzyrzec Podlaski.

z poważaniem


Krzysztof Adamowicz
Wójt Gminy Międzyrzec  Podlaski

Andrzej Pietruk
Przewodniczący Rady Gminy

 


materiał: Gmina Międzyrzec Podlaski
treść listu: UG w Międzyrzecu Podlaskim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *