Kolejny tytuł mistrzowski bialskiego zawodnika nordic walking

W miniony piątek 5 sierpnia 2017 w Osielsku k. Bydgoszczy odbyły się IX Mistrzostwa Polski Nordic Walking. Zjechało tam ponad 700 zawodników z całej Polski, w tym wielu ze ścisłej krajowej czołówki. Białą Podlaską reprezentowali Piotr Wetoszka i Marek Mandziuk oraz Krystyna Olszańska. Obaj panowie są na co dzień funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej.

Do wyboru były 3 dystanse – 5 km, 10 km i półmaraton czyli 21,1 km. Trasa w Osielsku była znakomicie przygotowana, podobnie zresztą jak cała impreza. Słoneczna aura i bardzo wysoka temperatura nie przeszkodziły zawodnikom w osiągnięciu dobrych wyników. Znakomicie wypadli reprezentanci Białej Podlaskiej.

Piotr Wetoszka
, który jest już, jakby nie było, utytułowanym zawodnikiem, i tym razem nie zawiódł. Na dystansie 10 km, w kategorii wiekowej 30-39 lat, zajął I miejsce z czasem 1:02:02. Miejsca w pierwszej dziesiątce w swoich kategoriach wiekowych zajęli też Marek Mandziuk – 8 wynik na dystansie 5 km, w kategorii 45-49 lat, z czasem 0:34:03 oraz Krystyna Olszańska, która z czasem 1:17:30, zajęła 5 lokatę w kategorii wiekowej 60-69 lat.
Pierwsze miejsce w zawodach w Osielsku to dla Piotra Wetoszki kolejny już tytuł mistrzowski zdobyty w tym roku – po złotym medalu na Sztafetowych Mistrzostwach Polski w Jastrowiu, Mistrzostwach Europy w niemieckim Roding i Pucharze Świata w Rydze.

Piotr Wetoszka i Marek Mandziuk nie poprzestają jednak wyłącznie na rywalizacji sportowej.

W ramach Akademii Zdrowia Satander starają się zarazić swoją pasją innych mieszkańców Białej Podlaskiej. W każdy wtorek o godzinie 18 w Parku Radziwiłłowskim prowadzą bezpłatne zajęcia dla każdego, bez względu na wiek czy poziom sprawności fizycznej, kto chciałby rozpocząć swoją przygodę z nordic walking. Niestety trwająca od blisko czterech miesięcy Akademia dobiega końca. Zostały już tylko 3 spotkania – 15, 22 i 29 sierpnia. Mimo to każdy, kto chciałby dołączyć, będzie bardzo mile widziany.

materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst: Marta Szpakowska rzecznik prasowy Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki