Kryminałki: Potrącił rowerzystę, stracił uprawnienia do kierowania

Poważnymi konsekwencjami skończyła się dla 19-letniego kierowcy opla kolizja z rowerzystą. Wczoraj po południu w miejscowości Witulin, najechał na jadącego w tym samym kierunku cyklistę.  Młodzieniec, posiadał prawo jazdy zaledwie od trzech miesięcy. Za rażące naruszenie przepisów i stworzenie realnego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym zostało mu ono zatrzymane. Skierowano także przeciwko niemu wniosek o ukaranie do Sądu.

Wczoraj około godz. 18:30 w miejscowości Witulin doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący oplem 19-letni mieszkaniec gm.  Biała Podlaska, potrącił jadącego prawidłowo rowerzystę.  Do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi. W wyniku zdarzenia 51-letni cyklista przewieziony został do szpitala.

Na szczęście obrażenia okazały się niegroźne, a całe zdarzenie zakwalifikowane zostało jako kolizja.

Za rażące naruszenie przepisów i stworzenie realnego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, mundurowi zatrzymali nastolatkowi  uprawnienia do kierowania. Jak się okazało 19-latek otrzymał je w maju tego roku. Skierowano również przeciwko niemu wniosek o ukaranie do Sądu.
Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę do wsiadających za kierownicę. Pamiętajmy, że w swoich rękach mamy nie tylko własne zdrowie i życie, ale jesteśmy odpowiedzialni również za innych uczestników ruchu drogowego!


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst: st. asp. Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik KMP w Białej Podlaskiej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *