Nasze propozycje: Karnisze i rolety Stol-Kar – sklep internetowy

Urządzanie domu czy mieszkania jest nie lada wyzwaniem. Każdy z nas chciałby osiągnąć wizualny efekt zgodny z wyobrażeniem idealnego wnętrza, kreującego przyjemną atmosferę w której będziemy się czuć otuleni spokojem płynącym z harmonii barw i stylów. To właśnie okno daje początek światłu które wypełnia całą przestrzeń. Sklep internetowy Stol-Kar www.sklep.stol-kar.eu powstał z myślą o tych, którzy cenią dopracowane produkty, a dekorowanie własnej przestrzeni sprawia przyjemność.

Niezależnie od rozmiarów salonu czy sypialni, okno w nich się znajdujące zawsze będzie najistotniejszym pod względem dekoracyjnym punktem oraz niejako motywem przewodnim.

Po wszelkich dylematach i trudach napotkanych w trakcie urządzania, remontu czy po prostu zmiany dodatków, pełną satysfakcję z wykonanej pracy aranżera domowej przestrzeni, odczujemy dopiero po wizycie pierwszych gości którzy z zachwytem rozejrzą się wokoło. 😊

Dobrym wyborom sprzyja brak pośpiechu. Wybierając rolety i karnisze w sklepie internetowym www.sklep.stol-kar.eu , możesz kilka razy przeanalizować różne warianty kolorystyczne i montażowe. Co więcej swobodnie przyłożyć taśmę mierniczą do okna by upewnić się że prawidło wybierasz swój rozmiar rolety czy karnisza.

Potencjał dekoracyjny rolety Dzień Noc

Tkanina rolety dzień noc niczym dyrygent wprowadza fascynującą grę światła. Delikatnie filtrując promienie słońca, jednocześnie zapewnia prywatność jakiej potrzebujesz we wnętrzu, by czuć się komfortowo. Podwójna warstwa materiału ułożona w pozycji Noc, (czyli kryjące fragmenty tkaniny ułożone są jeden pod drugim) pozwoli zniwelować blask światła który odbijając się w ekranie monitora lub telewizora często zakłóca spokojną pracę lub wypoczynek.

Ułożenie rolety „w pozycji dzień” zapewni optymalną ilość światła wpadającego przez przejrzystą strukturę prześwitów, dostosowaną do pory dnia. Wpływające subtelnie przez fragmenty transparentnej siateczki naturalne światło potrafi zaczarować swoim urokeim. Nasza dyskrecja przy takim ułożeniu tkaniny w rolecie jest nadal pod kontrolą.

W momencie kiedy zapragniemy całkowicie odsłonić oko i cieszyć się pełnym dostępem światła, lub je szybko i sprawnie umyć wystarczy zwinąć roletkę do samej góry. Aranżując okno zapewne nie mniejszą uwagę do walorów użytkowych zwrócimy na efekt wizualny. Okno jest przecież wizytówką naszych domów i mieszkań także od strony zewnętrznej. Równolegle ułożone pasy tkaniny Dzień Noc wyglądają w obydwu przypadkach niezwykle estetycznie.

Tak wiele wariantów przysłonienia, osiągniemy tylko dzięki rolecie Dzień Noc. Łańcuszek idealnie dopasowany do wysokości rolety pozwoli tak precyzyjnie ułożyć pasy jak tylko tego potrzebujesz. Rolety Dzień Noc Stol-Kar wykonane są z wysokiej jakości poliestrowej tkaniny która się nie marszczy, nie blaknie, jest odporna na zabrudzenia oraz antystatyczna, co chroni przed nadmiernym osadzaniem się kurzu.

Rolety Zaciemniające – dla spragnionych niczym niezakłóconego wypoczynku

Nic tak nie regeneruje sił jak długi sen. Możesz cieszyć się dobrze zaciemnioną sypialnią nawet z oknami skierowanym w stronę południową w środku letnich upałów. To czego potrzebujesz to roleta zaciemniająca. Poza przyjemnym mrokiem zyskasz także izolację od nagrzanej szyby. Czy rolety podgumowane (czyli zaciemniające) mogą wyglądać atrakcyjnie?

Oczywiście! Nasz wachlarz kolorów rolet to kilka różnych odcieni. Dobrym pomysłem jest zestawić taką roletę w kolorze zbliżonym do barwy ścian. Wówczas będzie niemal nie zauważona, lub wręcz przeciwnie zdecydować się na ciekawy kolor który stworzy efektowny duet lub kontrast z resztą dodatków. Rolety zaciemniające są także często spotykane w aranżacji sal konferencyjnych hoteli i biur.

Karnisze jak dzieło sztuki

Nie ma udanej stylizacji okna bez dobrej bazy. Metalowy karnisz może świetnie podkreślić Twój dekoracyjny zamysł oraz nadać klasy, lub pełnić tylko funkcję podstawy utrzymania firan i zasłon wtapiając się w tło i pozostając nieco w cieniu. Wybierając karnisz warto zastanowić się jaki odcień metalu będzie najlepiej współgrał z fakturą oraz wzorem firan i zasłon.

Nie tylko wybór kolorów metalicznych zachwyca swoimi obliczami: od połysku, przez satynę i aksamitną gładkość po zupełny mat. Ilość zakończeń karniszy również. Do wnętrz bazujących na prostocie, wręcz ascetycznych polecamy proste, geometryczne kształty zakończeń. Jeśli bliższy Twojemu gustowi jest styl glamour polecamy zakończenia z błyszczącymi cyrkoniami (Dios), pięknie rozczepiającym światło kryształem (Kula Crystal) lub elegancko połyskującą kulą (Bila).

Poza efektem dekoracyjnym, STOL-KAR skupia zawsze swoją uwagę na jakości wykonania. Metal zabezpieczony kilkoma warstwami lakieru będzie służył długie lata. Karnisz metalowy nie ulegnie wyblaknięciu ani utracie połysku, jak niekiedy zdarza się w przypadku karniszy drewnianych. W celu poprawy komfortu użytkowania wprowadziliśmy do naszej oferty jako wariant, kółko z żabką z wyciszeniem. Popularnie nazywane „kółko z żabką ciche” pozwoli bezszelestnie przesuwać firanami i zasłonami na Twoim oknie.

Karnisze Antyk- elegancja bez cienia wątpliwości

Stare złoto to jeden z najpopularniejszych i pierwszych kolorów metalowych karniszy. Karnisz antyk przywołuje skojarzenie ciepła, dlatego przepięknie wpisuje się we wnętrza o kolorystyce zbliżonej do barw ziemi z elementami drewna oraz stylowych mebli. Jest to najczęściej spotykany karnisz w wystroju hotelowych restauracji oraz sal bankietowych, nierzadko z bardzo wyrafinowanymi zakończeniami typu Verso, Boston czy Vega.

 

Zapraszamy www.sklep.stol-kar.eu

 

 

 


materiał: Stol-Kar Sp.z o.o. – Sp.k Biała Podlaska
tekst i grafika: Marzena Potocka, Stol-Kar
opracowanie: Leszek Niedaleki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *