Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Międzyrzec Podlaski: Pobiegli ulicami Miasta (galeria)

Za nami druga edycja Ulicznej Międzyrzeckiej Dychy. W biegu wystartowało 150 osób w wieku od 2 do 78 lat.Wśród konkurencji znalazły się biegi dla dzieci, marsz nordic walking, bieg na rolkach oraz bieg główny na 10 km. Nie było łatwo, upał dawał się we znaki, ale nie zniechęcił uczestników, którzy mimo zmęczenia zadowoleni wbiegali na metę.

Impreza, której patronował burmistrz Zbigniew Kot, odbyła się 30 lipca na parkingu przy pływalni Oceanik. Stąd też wystartowali zawodnicy z różnych stron Polski, by pokonać dziesięciokilometrową trasę. W biegu głównym w kategorii open zwyciężył Kamil Młynarz z Kraśnika, a wśród kobiet w najlepsza była Paulina Pawłowska z Siedlec. Wśród zawodników z Międzyrzeca najszybsi byli Wiktor Waszczuk i Sylwia Wnuk.

Konkurencję na rolkach wygrał międzyrzeczanin Marcin Karwowski. Wśród kobiet zwyciężyła Anita Makowska Warmijak z Białej Podlaskiej. W marszu nornic walking pierwszy na podium stanął Piotr Wetoszka (Biała Podlaska).Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował też konkurencje sportowe dla najmłodszych. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy, którzy stanęli na podium statuetki, nagrody rzeczowe i pieniężne.