Kryminałki: Gospodyni w ogródku a złodziej w domu

Ponad tysiąc złotych straciła 27 lipca 80-letnia mieszkanka gm. Międzyrzec Podlaski. Kiedy przebywała na terenie przydomowego ogródka nieznany sprawca, wszedł do jej domu. Wykorzystując nieobecność właścicielki skradł portfel z pieniędzmi. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

27 lipca dyżurny Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim został powiadomiony o kradzieży pieniędzy na szkodę 80-letniej mieszkanki gm. Miedzyrzec Podlaski. Do zdarzenia doszło około godz. 13:00. Wówczas nieznany sprawca wszedł do domu kobiety, skąd skradł portfel z gotówką.
Wykorzystał fakt, że właścicielka posesji przebywała w tym czasie w przydomowym ogródku i wychodząc na zewnątrz nie zamknęła drzwi domu. Dopiero po powrocie zorientowała się, że została okradziona. Wówczas całą sprawę zgłosiła na policję.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności tego zdarzenia oraz apelują o zwracanie uwagi na bezpieczeństwo w rejonie własnych zabudowań. Zamykajmy drzwi na klucz nawet, jeżeli jesteśmy w pobliżu.

Przed wyjściem z domu zawsze pamiętajmy o sprawdzeniu, czy nie zostawiliśmy otwartych okien. Nie powinniśmy pozostawiać kluczy do mieszkania pod wycieraczką czy doniczką z kwiatami. Złodziej prawdopodobnie sprawdzi te miejsca w pierwszej kolejności.

 

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst: st. asp. Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik KMP w Białej Podlaskiej
opracowanie: Leszek Niedaleki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *