Reklama

Ruszają szkolenia indywidualne bezrobotnych!!

Informujemy, o możliwości składania wniosków o skierowanie na szkolenie indywidualne (art. 40 ust. 3 ustawy) (III nabór – Fundusz Pracy). W okresie od dnia 19 lipca 2017r. do 27 lipca 2017r. przyjmowane będą „Wnioski o skierowanie na szkolenie indywidualne” dla osób bezrobotnych.

Skierowanie na szkolenie wskazane przez osobę może nastąpić po złożeniu wniosku, wraz z oświadczeniem przyszłego pracodawcy o zamiarze powierzenia odpowiedniej pracy w ramach jego własnych środków na okres co najmniej 4 miesięcy w ramach:
a) umowy o pracę, tj.: – w pełnym wymiarze czasu pracy, – w niepełnym wymiarze czasu pracy (nie mniejszym niż ½ etatu),
b) umowy zlecenia podlegającej ubezpieczeniu społecznemu, której wartość nie będzie niższa niż 4 – krotność minimalnego wynagrodzenia obowiązującego w roku zawarcia umowy.

W przypadku zatrudnienia innego niż w pełnym wymiarze czasu pracy, do wniosku winno być dołączone oświadczenie osoby bezrobotnej o wyrażeniu zgody na przyjęcie zaproponowanej formy zatrudnienia po ukończonym szkoleniu.

Kwalifikowanie osób na szkolenia indywidualne nastąpi w oparciu o „Procedury wewnętrzne określające zasady kierowania na szkolenia” obowiązujące w Powiatowym Urzędzie Pracy w Białej Podlaskiej (procedury i wzór wniosku dostępne są na stronie internetowej www.pupbialapodlaska.pl oraz w siedzibach urzędu pracy w: Białej Podlaskiej, Terespolu i Międzyrzecu Podlaskim).

Szczegółowe informacje o zasadach kierowania na szkolenia dostępne są na stronie internetowej www.pupbialapodlaska.pl oraz w siedzibach urzędu pracy: w Białej Podlaskiej – tel. 83 341 65 83 / 84, Międzyrzecu Podlaskim – tel. 83 341 66 30 i Terespolu – tel. 83 341 66 55.

Kompletne i prawidłowo sporządzone wnioski można składać w:
– Powiatowym Urzędzie Pracy w Białej Podlaskiej ul. Brzeska 101 (Centrum Aktywizacji Zawodowej, Sala Obsługi – stanowisko nr 1 i 2),
– Oddziale Zamiejscowym Ewidencji i Rynku Pracy w Międzyrzecu Podlaskim
ul. Czysta 25 („mały” internat „EKONOMIKA” – pokój nr 11),
– Oddziale Zamiejscowym Ewidencji i Rynku Pracy w Terespolu ul. Wojska Polskiego 104 (pokój nr 12), lub
– przesyłać korespondencyjnie (liczy się data wpływu do urzędu).
UWAGA:
Liczba osób, którym zostanie sfinansowane szkolenie będzie uzależniona od ogólnej liczby złożonych wniosków i możliwości finansowych w tym zakresie.

 

 

materiał: Powiatowy Urząd Pracy w Białej Podlaskiej
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama