Reklama

Festyn Niedziela w Terespolu (galeria)

W niedzielę 16 lipca 2017 na stadionie miejskim w Terespolu odbył się jeden z największych i najatrakcyjniejszych imprez plenerowych w regionie pod nazwą ,,Niedziela w Terespolu”. Gwiazdą festynu był legendarny zespół rockowy – WILKI, założony w 1992 roku przez Roberta Gawlińskiego.

Na scenie wystąpiły też znakomite zespoły takie jak punkowo-folkowe DZIECIUKI z Grodna (BY), typowo folkowa CZEREMSZYNA z Czeremchy a także gwiazda disco polo AFTER PARTY. Dla fanów muzyki elektronicznej wystąpili DJ KUBA&NEITAN oraz DJ Ozi. Imprezę otworzyli goście z Brześcia: Orkiestra Dęta Miasta Brześć, Teatr Tańca ,,Fantazja” i wokalistka Angelina Pipper i z Łucka (Ukraina): dziecięcy zespół ludowy ,,Werweczka” i chór ,,Liszczani”.

Różnorodność artystów przyciągnęła około sześć tysięcy widzów. Oprócz muzycznej uczty na placu imprezy tradycyjnie rozstawiły się stoiska gastronomiczne. Na najmłodszych odwiedzających festyn czekało wesołe miasteczko i stoiska z zabawkami. Ponadto można było obejrzeć dzieła twórców ludowych i zapoznać się z ofertami różnych firm działających w regionie.

Wydarzenie patronatem honorowym objął Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek.
Przez cały dzień odbywała się zbiórka pieniędzy na rzecz 8–letniej Paulinki Oleszczuk z Terespola. Dziewczynka choruje od urodzenia na przepuklinę oponowo-rdzeniową, rozszczep kręgosłupa i wodogłowie, które powodują inne schorzenia w organizmie.

Wymaga leczenia i nieustannej opieki. Siedemnastu wolontariuszy od rana zbierało pieniądze pod Kościołem Parafii Rzymskokatolickiej Pod Wezwaniem Świętej Trójcy w Terespolu, a od godz. 14:30 do 20:00 na placu imprezy. Zebrana kwota 5370,57 zł (w tym darowizny na kwotę 770 zł: od Parafii Prawosławnej Pod Wezwaniem Świętego Apostoła Jana Teologa w Terespolu i Kościoła Zielonoświątkowego w Terespolu oraz anonimowego darczyńcy) bardzo pomoże rodzicom w pokryciu kosztów związanych z leczeniem.

Festyn rozpoczął się o godzinie 14:30 przemarszem przez miasto Orkiestry Dętej Miasta Brześć, która zaprezentowała się również na scenie wykonując wiele standardów muzyki jazzowej, popularnej a także białoruskiej. Tuż po nich pojawiła się znana w Terespolu wokalistka, wschodząca gwiazda muzyki pop z Brześcia – Angelina Pipper. Artystka śpiewała na przemian z układami tanecznymi w wykonaniu Teatru Tańca ,,Fantazja” również z Brześcia. Piękne dziewczyny w kolorowych strojach zachwyciły układami tanecznymi.

Następnie sceną zawładnęły zespoły z Łucka na Ukrainie – dziecięca Werweczka i chór osób dorosłych – Liszczani. Widzowie z zaciekawieniem wsłuchiwali się w rytmy prezentowanej muzyki ludowej. O godzinie 17:00 Burmistrz Miasta Terespol Jacek Danieluk wspólnie z Przewodniczącym Rady Miasta Terespol Jarosławem Tarasiukiem oficjalnie otworzyli festyn pod nazwą „Niedziela w Terespolu” zapraszając na scenę gości, którymi byli między innymi Marcin Duszek – poseł na Sejm RP, Robert Gmitruczuk – Wicewojewoda Lubelski, Piotr Kozakiewicz – Konsul Generalny RP w Brześciu, Wasyl

Kurlowicz – Konsul Generalny Republiki Białoruś w Białej Podlaskiej, Andrzej Marciniuk – Kierownik Filii Urzędu Marszałkowskiego w Białej Podlaskiej, Siergiej Żukow – Wicemer Brześcia, Gienadyj Borysiuk – Głowa Administracji Lenińskiego Rejonu w Brześciu, Walentin Prikhodko – Starosta Rejonu Łuckiego na Ukrainie, Władimir Lietaszkow – Wójt Gminy Motykały na Białorusi, oraz licznie przybyłych wójtów ościennych gmin, radnych powiatu, radnych miasta, prezesów firm i dyrektorów. Swoje wyrazy uznania w formie listów gratulacyjnych wyrazili:

Grzegorz Bierecki – Senator RP, Janusz Szewczak – poseł na Sejm RP, Sławomir Sosnowski – Marszałek Województwa Lubelskiego oraz Krzysztof Grabczuk – Wicemarszałek Województwa Lubelskiego. Swoją obecnością w późniejszym czasie zaszczycił także Stanisław Żmijan – poseł na Sejm RP. Po przemowach i podziękowaniach na scenie pojawił się zespół Czeremszyna. Na stadionie zapanowała atmosfera słowiańskiego folkloru.

Zespół ma na swoim koncie już sześć płyt, na scenie rozbrzmiały największe przeboje takie jak: „Ticha woda” i „Czom ty ne pryszow”. Tuż po godzinie 19:00 wyczekiwany zwłaszcza przez najmłodszych zespół Disco Polo After Party, porwał widownię do wspólnej zabawy.

Wokalista nie zawiódł też swoich małych fanów i zaprosił na scenę około dwadzieścioro dzieci do wspólnego śpiewania. Znane wszystkim przeboje „Bananowa Agnieszka”, „Ona lubi pomarańcze”, „Nie daj życiu się” i wiele innych oraz pokazy taneczne zachwyciły publiczność, która roztańczona śpiewała razem ze swoim idolem wszystkie utwory.

Po tym jakże emocjonującym występie, na scenie pojawił się zespół Dzieciuki z Grodna na Białorusi, który przeniósł publiczność w punkowo-folkowy klimat. Muzycy grupy śpiewają wyłącznie w języku białoruskim i oprócz gitar elektrycznych, używają wielu instrumentów takich jak akordeon, dudy, harmonijka ustna, banjo. Tematyką ich większości utworów jest historia ich kraju, która odnosi się często do I i II Rzeczpospolitej i postaci takich jak Tadeusz Kościuszko.

Po ich występie przyszedł czas na główną gwiazdę wieczoru – czyli zespół Wilki. Robert Gawliński muzycznie opowiedział historię swojego zespołu zaczynając koncert od pierwszych przebojów „Aborygen” czy „Eli lama sabachtani”. Nie zabrakło też największych hitów. Utwór „Baśka”, ,,Urke” czy ,,Son of the blue sky” skradły serce publiczności. Znakomici i profesjonalni muzycy, świetne światła oraz magnetyczna osobowość Gawlińskiego przełożyły się na wspaniały koncert i rewelacyjne widowisko.

Tuż po występie w niebo wystrzeliły piękne i kolorowe fajerwerki. Głowy tysięcy widzów uniosły się na dłuższą chwilę do góry. Rozbłyskom nie było końca a widzowie byli zachwyceni. Po wspaniałym pokazie sztucznych ogni spragnionych dalszej zabawy Dj Ozi zaprosił na dyskotekę. Wykonawca pochodzi z Białej Podlaskiej i gra w klubie „Gramofon”. Zmiksowane rytmy house, dance, pop i rock były gwarancją udanej imprezy z bialskim DJ-em.

W międzyczasie na scenie pojawili się oczekiwani przez publikę panowie ze składu DJ Kuba&Neitan. Dj-e electro i house zaprezentowali się znakomicie zabawiając mimo późnej godziny wciąż licznie zgromadzoną publiczność.

Tegoroczny festyn „Niedziela w Terespolu” zaliczamy do bardzo udanych. Pogoda tym razem nie zawiodła. Piękne słońce aż do wieczora cieszyło zarówno bardzo licznie przybyłą publiczność a także wystawców jak i samych artystów. Jesteśmy zaszczyceni, że nasz festyn mający charakter nie tylko kulturalno-rozrywkowy, ale także dzięki zbiórce pieniędzy – charytatywny.

Patronatem honorowym to wydarzenie objął Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek. Jest to dla nas wielka nobilitacja i sygnał do dalszego działania na rzecz rozwoju lokalnej społeczności. Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy poświęcili swój czas i pomogli w zbiórce pieniędzy na rzecz Paulinki: Diana Zasiuk, Łukasz Breczko, Magdalena Konieczna, Anna Mielniczuk, Kinga Huk, Anna Kral, Marta Michalak, Maciej Sałęga, Ewa Oleszczuk, Paulina Oleszczuk, Klaudia Wasiluk, Barbara Żukowska, Angelika Przybylska, Magdalena Warakomska, Beata Korneluk, Szymon Masiuk, Sylwia Filipczak, a także wolontariuszom pomocy technicznej i sceny: Cezary Zaorski, Mateusz Panasiuk, Krzysztof Breczko, Mateusz Zrol, Wiesław Pucer, Klaudia Jakuszko i Łukasz Gawroński oraz pracownikom Urzędu Miasta w Terespolu. Cieszymy się, że możemy zapewnić wszystkim rozrywkę na wysokim poziomie gdzie każdy widz znajdzie coś dla siebie. Już dziś zapraszamy Państwa na przyszły rok, gwarantujemy wyśmienitą zabawę i nieprzeciętne gwiazdy.

 

Podziękowania za współpracę:

SPONSORZY:
Fundacja KOCHAM PODLASIE GRZEGORZA BIERECKIEGO
POSEŁ na SEJM RP Marcin Duszek
PKP CARGO Centrum Logistyczne, Małaszewicze
P.G.K.I.M. Terespol
GARDEN SERVICE, firma przewozowa, Jacek Przybysz, Biała Podlaska/Świdnik
Hotele: DWA POTOKI Karpacz, ARKA Kraków, HOTELS Lublin
Bank PKO BP
PETRODOM, dostawca paliw i właściciel Stacji Paliw w Terespolu, ul. Wojska Polskiego 42
Restauracja ,,Galeria Smaków” w Terespolu, Firma BARD, Agnieszka Drab
MAJSTER, sklep hydrauliczno-narzędziowy, Krzysztof Kwiatkowski, Terespol, ul. Kodeńska
Wschodnie Konsorcjum Eventowe, Jarosław Iwaniuk, Janów Podlaski
Hurtownia PANTERA, art. chemiczne, Jerzy Jaworski, Terespol
PPHU TRANSBET Marian Wojtiuk, produkcja betonu, wynajem maszyn, Biała Podl.
CARBO SPED Sp.z o.o., Monika Stępień, firma spedycyjna, Kobylany/Terespol
Bank Spółdzielczy Łomazy, Oddział w Terespolu
AGROSTOP SP z o.o., port przeładunkowy, Kobylany
PHU KSEMAR, sprzedaż i serwis kserokopiarek, Biała Podlaska
Polskie Konsorcjum Gospodarcze S.A. Warszawa
PUH INSAT S.C. Krzysztof Ajzyk, Andrzej Prudaczuk, instalacje sanitarne, Biała Podlaska
KOZAK CENTER Radosław Kozak, sklep internetowy rtv/gsm, Terespol
BILL-BUD, firma budowlana, Robert Kosiński, Biała Podlaska
Serwis Opon i Wulkanizacji Dariusz Gralak, Małaszewicze
Biuro Usług Finansowo-Ubezpieczeniowych Joanna Sołoducha, Terespol
P.H.U INFO-SERVICE Mariusz Kozioł
Kancelaria Usług Finansowo Księgowych LIBRA, Waldemar Czarnecki, Terespol
Międzynarodowy Transport Drogowy, Krzysztof Maliszewski, Biała Podlaska
 OUTLET sklep odzieżowy, pawilon handlowy obok policji, Terespol,
Przedsiębiorstwo wielobranżowe PAPIRUS, pawilon handlowy, obok Policji, Terespol
PHUP REBUTR II Władysław Grzelak, skład art. budowlanych, ul. Kodeńska, Terespol
WYCENIX Biuro Wyceny Nieruchomości, Przedsiębiorstw, Maszyn i Urządzeń, Kazimierz Jarocki
Sklep Wędkarski AGA, Jacek Górecki, Terespol
ITER, Projekty i Nadzory Teresa Harko, Biała Podlaska
Pizzeria MAMMA MIA, Natalia Wierzbicka, Terespol,  ul. Wojska Polskiego
Kancelaria Notarialna, Stefan Durlej, Terespol
Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Miejskiej Terespol
Stowarzyszenie na rzecz rozwoju miejscowości Łobaczew Duży i okolic
BUDJARD Jarosław Sawicki, firma budowlana, Terespol/Samowicze
Kwiaciarnia CZERWONY MAK, Anna Fiłanowicz, Terespol
Pizzeria SOLARE, Radosław Bancarzewski, Terespol ul. Topolowa
Drukarnia ARTE, Michał Bechta, Biała Podlaska
Beuty & Sun, Salon Urody, Angelika Jadwiga Grasza, Terespol
Centrum Ubezpieczeń Compensa, Barbara Stec, Terespol
Romex, transport osobowo-ciężarowy, Roman Łukasz Zientara, Małaszewicze
Akustica Med, Agencja zatrudnienia, Krystyna Gdela, Biała Podlaska


PATRONI MEDIALNI:

– Tygodnik Słowo Podlasia

– Portal Biała 24

– Portal Goniec Terespolski

– Portal Radio Biper

– Tygodnik Życie Bialskie

– Tygodnik Wspólnota bialska

– Portal Podlasie się dzieje

– Katolickie Radio Podlasie

– Portal Podlasie 24

– Tygodnik Podlaski

– Tygodnik Echo Katolickie

– Portal Puls Miasta

– Portal Biała Podlaska dla Was

– TVP 3 Lublin

– Radio Lublin

– TV Wschód

– Portal Co gdzie kiedy Biała Podlaska

– Interwizja TV

– Portal Biała Podlaska 24 info

– Portal Opinie News

– Portal Terespol24

– Portal Terespol.net

 


materiał: Terespol miasto
tekst: Agnieszka Kałabun MOK Terespol
zdjęcia opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Styrzyniec: Pasowanie uczniów

Gmina Biała Podlaska Uroczysty moment przeżyli 16 października grupa 12 pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Styrzyńcu. Malcy złożyli ślubowanie na sztandar szkoły i zostali pasowani na uczniów.

Czytaj więcej »

Rakowiska: Gminny Dzień Edukacji (galeria)

Gmina Biała Podlaska Uroczyście świętowano 16 października Gminny Dzień Edukacji. Przygotowano go w Przedszkolu Samorządowym w Rakowiskach. Nadarzyła się okazja, by nagrodzić wyróżniających się nauczycieli. Wykształcenie jest najcenniejszym i bez wątpienia najtrwalszym podarunkiem, jaki można przekazać dziecku w szkole.

Czytaj więcej »

Reklama