Piszczac: Wasylówka w Dąbrowicy Małej i rajd rowerowy (zaproszenie)

Wójt Gminy Piszczac, Starosta Bialski, Związek Ukraińców Podlasia, Parafia Prawosławna w Zahorowie, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Piszczacu oraz Sołectwo Dąbrowica Mała zapraszają na Wasylówkę która odbędzie się 23 lipca (niedziela) w Dąbrowicy Małej gm. Piszczac.

Spotkanie ma na celu upamiętnienie 22 rocznicy śmierci i 108 rocznicy urodzin malarza-samouka i poety, Bazylego Albiczuka, który mieszkał w Dąbrowicy Małej a zwany był podlaskim Nikiforem. Jego obrazy znajdują się w bialskim muzeum oraz licznych prywatnych kolekcjach.

W programie przewidziano drugi rajd rowerowy ku pamięci artysty. Start z Piszczaca zaplanowany jest na godzinę 11:00  przy świetlicy Jaskółka.

Zapisywać można się pod numerem telefonu 501 266 672 lub emailem: gckis@piszczac.pl do 22 lipca. O godzinie 14:00 odbędzie się na cmentarzu w Dąbrowicy Małej nabożeństwo żałobne tzw. panichida oraz złożenie kwiatów i zniczy.

O godzinie 15:00 odbędzie się złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową przy świetlicy. Od 15:30 odbędzie się program artystyczny zespołów z Podlasia i Ukrainy wraz z przybliżeniem sylwetki artysty. Na 17:00 zaplanowano spotkanie integracyjne. Ponadto zwiedzanie izby pamięci poświęconej artyście, zajęcia plastyczne dla dzieci oraz dawne gry i zabawy.


materiał: Gmina Piszczac
tekst: Łukasz Węda, GCKiS
zdjęcie: arch. Radio Biper

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *