Wakacje II Szczepu Harcerskiego „Genus” w Nowej Słupi (galeria)

Lato już w pełni, więc na swój wyjazd wybrali się najmłodsi członkowie ZHP z II Szczepu Harcerskiego „Genus” w Białej Podlaskiej. W dn. 7 – 11 lipca 2017 r. zuchy odpoczywały, bawiły się i uczyły podczas kolonii „Mali Jaskiniowcy” w Nowej Słupi w Górach Świętokrzyskich.

Zaczęło się od wizyty w Parku Jurajskim w Bałtowie, gdzie dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji, a także spotkać się z zagadkami prehistorii. Wycieczka okazała się dobrym wstępem do całego programu, który nawiązywał do najstarszych dziejów świata i człowieka. Zuchy budowały jaskinie, uczyły się o ewolucji, polowały na mamuty, poznawały najstarsze cywilizacje.

Uczestniczyły w warsztatach garncarskich, koszykarskich, kowalskich w Centrum Kulturowo-Archeologicznym w Nowej Słupi. Wspięły się także na Łysą Górę, podziwiały Święty Krzyż oraz gołoborza w Świętokrzyskim Parku Narodowym. Miały okazję odwiedzić Jaskinię Raj i Centrum Neandertalczyka. W czasie całej kolonii zdobyły trzy sprawności zespołowe: jaskiniowca, czarodziejki – czarodzieja oraz łazika.

W przedsięwzięciu wzięły udział: 2. Łukowska Gromada Zuchowa „Słoneczni Wędrowcy” ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Łukowie oraz 19. Bialska Gromada Zuchowa „Tęczowi Spryciarze” ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Białej Podlaskiej.

Zajęcia dla dzieci przygotowała pracująca na zasadach wolontariatu komenda w składzie: hm. Michał Mojski – komendant, phm. Marta Pomorska – zastępczyni, pwd. Magdalena Czerska-Sadło – kwatermistrzyni, Sebastian Romańczyk – oboźny, Nina
Dudzińska-Chruściel – wychowawca. Ponadto przeprowadzenie programu wspierała

kadra młodzieżowa: Michalina Barabaniec, Anna Daniłko, Klaudia Kościuk, Gabriela Pomorska, Aleksandra Suchodolska.

Wyjazd został dofinansowany w ramach projektów realizowanych we współpracy z władzami samorządowymi Łukowa i Białej Podlaskiej. Dzięki atrakcyjnemu i ambitnemu programowi zuchy mogły w twórczy sposób spędzić kilka wakacyjnych dni.


materiał: Hufca ZHP Łuków
temat: II Szczep Harcerski „Genus” ZHP Biała Podlaska
tekst zdjęcia: hm. Tomasz Sych Komendant Hufca ZHP Łuków
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *