Sławatycze: Warsztaty malarskie (galeria)

W dniach 12-16 czerwca 2017 roku czerwca w malowniczej gminie Sławatycze odbyły się Warsztaty Malarskie z udziałem 9 osobowej grupy dzieci i młodzieży z Białorusi. Uczestnicy z Brześcia przyjechali do Polski w nagrodę za wygrany międzynarodowy konkurs plastyczny o tematyce pożarniczej organizowany między innymi przez Powiat Bialski i Rejon Brzeski.

Dzieci i młodzież wraz z opiekunami podczas pobytu mieszkała w Gospodarstwie Agroturystycznym „Ranczo” w Lisznej oraz w klasztornym Domu Pielgrzyma w Jabłecznej. Podczas warsztatów nasi goście wraz z grupą dzieci i młodzieży ze Sławatycz zwiedzali i malowali urokliwe miejsca w parku Muzeum J. I Kraszewskiego w Romanowie.

W Sławatyczach dla młodych malarzy inspiracją była nadbużańska przyroda. W Jabłecznej nad Bugiem na młodych adeptach malarstwa duże wrażenie artystyczne zrobiły obiekty sakralne i pomniki przyrody. W ostatnim dniu podsumowującym warsztaty wykonywali wspólnie prace techniką kolażu a na zakończenie warsztatów wymienili upominki.

Udział w warsztatach umożliwił uczestnikom nawiązanie nowych kontaktów oraz rozwijanie umiejętności plastycznych. Praca pod okiem specjalisty Pani Alyony Parabkovich z Brześcia wzbogaciła warsztat artystyczny i sprzyjała w zdobyciu nowych umiejętności.

Zwieńczeniem warsztatów malarskich będzie wystawa poplenerowa prac, która odbędzie się 1 sierpnia 2017 roku w Centrum Kultury w Brześciu. Współorganizatorami warsztatów malarskich z udziałem dzieci i młodzieży z Brześcia i Sławatycz byli Wójt Gminy i Gminny Ośrodek Kultury w Sławatyczach


materiał: GOK w Sławatyczach
tekst : Bolesław Szulej
zdjęcia: A. Parabkovich
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *