Kryminałki: 34 latek i 25 latka włamywali się do piwnic przy Orzechowej

Bialscy policjanci ustalili sprawców kradzieży z włamaniem do piwnicy jednego z bloków na terenie miasta. Zdarzenia miało miejsce w 2015 roku. O dokonanie tego czynu podejrzewany jest 34-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej oraz 25-letnia mieszkanka miasta. Funkcjonariusze potwierdzili również, że nie jest to jedyny czyn na koncie sprawców, w tym samym okresie włamali sie do kolejnego pomieszczenia. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Do zdarzenia doszło w kwietniu 2015 roku w jednym z bloków na ul. Orzechowej w Białej Podlaskiej. Nieznany wówczas sprawca uszkodził skobel kłódki, po czym dostał się do wnętrza piwnicy. Jego łupem padł znajdujący się tam wentylator. Sprawą zajęli się Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy. Policjanci podjęli szereg czynności zmierzających do ustalenia i zatrzymania sprawcy.

W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili personalia osób, podejrzewanych o dokonanie tego czynu. Okazało się, że jest to 34-letni mężczyzna oraz 25-latka, mieszkańcy Białej Podlaskiej. W trakcie prowadzonych w sprawie czynności policjanci ustalili również, że nie jest to jedyny czyn na koncie sprawców. W tym samym okresie włamali się bowiem do kolejnej piwnicy. Przestępstwo to nie zostało wcześniej zgłoszone organom ścigania. Z pomieszczenia skradli wszystko co wpadło im w ręce, m.in. prodiż elektryczny, żyrandol czy zegarek. Pokrzywdzeni oszacowali straty na kwotę kilkuset złotych.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci odzyskali część skradzionego mienia. 34-latek został zatrzymany. Usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. Przekonał sie również, że pomimo upływu czasu policjanci nie zapomnieli o zdarzeniu, a sprawa trafi do sądu. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst: st. asp. Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik KMP w Białej Podlaskiej
opracowanie: Leszek Niedaleki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *