Międzyrzec Podlaski: Będzie nowy pomnik upamiętniający POW

Miasto ogłosiło konkurs na opracowanie projektu nowego pomnika upamiętniającego Polską Organizację Wojskową. Monument zostanie wybudowany w 2018 roku, dokładnie na stulecie odzyskania niepodległości.

Konkurs skierowany jest do dyplomowanych artystów rzeźbiarzy, mogą wziąć w nim udział osoby fizyczne, prawne lub podmioty zbiorowe, nieposiadające osobowości prawnej. Autorzy najlepszych projektów otrzymają nagrody finansowe: 10 tys. zł i realizacja pomysłu – I miejsce, 5 tys. zł – drugie miejsce i 2,5 tys. zł – III miejsce. Szczegóły konkursu dostępne są tutaj.

Z inicjatywą budowy nowego pomnika w 2015 roku wystąpił  ks. Leszek Dąbrowski, dyrektor ds. ekonomicznych Diecezji Siedleckiej, którego przodek – Edward Zubik zginął podczas Krwawych Dni Międzyrzeca (dramatycznych wydarzeń, które rozegrały się w połowie listopada 1918 roku). Burmistrz Zbigniew Kot poparł pomysł i przyjął zaproszenie do Komitetu Renowacji Pomnika Poległych w 2018 roku. Pomnik powstanie na międzyrzeckim cmentarzu, w miejscu istniejącej mogiły z 1918.


materiał: Międzyrzec Podlaski miasto
tekst / zdjęcie: UM w Międzyrzecu Podlaskim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *