Reklama

Wieści z Unii: Różnorodnie wykształceni czyli Gra Miejska 2017 w Tarnowie

Jak co roku uczniowie Tarnowskich i okolicznych szkół wzięli udział w zmaganiach na terenie miasta. Rozwiązywanie zadań, drużynowa rywalizacja, pokonywanie wyznaczonej trasy – to tylko część atrakcji, które czekały na uczestników. Zdobywanie wiedzy to nie tylko siedzenie w szkolnej ławce!

 

„Gra Miejska 2017 Różnorodnie Wykształceni” to idealna zabawa dla najmłodszych, ucząca pracy zespołowej, rozwijająca myślenie analityczne i wyobraźnię uczestników. Uczniowie dzięki rozwiązywaniu zadań poznają podstawową wiedzę na temat Unii Europejskiej oraz państw do niej należących. Tegoroczna edycja wzbogacona była o zadanie specjalne polegające na rozwiązaniu krzyżówki o tajemnicach miasta Tarnowa.

Tegoroczna Gra Miejska miała miejsce dnia w dniach 22 – 23 maja 2017 r. i miała postać gry terenowej na terenie miasta Tarnowa (START i META – Park Strzelecki, nieopodal Mauzoleum Generała Józefa Bema).

W tym roku szczególną uwagę zwrócono na Traktaty Rzymskie oraz program Erasmus, które obchodzą kolejno 60 i 30 rocznicę, a także Europejski Korpus Solidarności.

Zabawa przeznaczona była dla klas od 4-6 Szkół Podstawowych z gminy i miasta Tarnowa. Każda szkoła mogła mieć tylko jedną reprezentację składającą się z 3 uczestników.

Udział w grze jest całkowicie bezpłatny.

 

 

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEN TEMAT <<==>> LINK

 

materiał: Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce
tekst: Wydział Prasy Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce
opracowanie: Radiobiper Biała Podlaska

 

UWAGA Mariusz Maksymiuk:
Przepraszamy za marną jakość zdjęć w tym dziale. Portal Komisji Europejskiej w Polsce z którego pobieramy materiały oszczędza na zdjęciach. Widocznie nikt z „menedżerów” portalu jak i kierownictwa portalu nie pomyślał o tym, że materiały mogą być dalej rozpowszechniane i publikowane a każdy z kolejnych serwisów a już nie wspominając prasy wolałbym zdjęcia w dobrej jakości i dużym formacie.
Trudno. Do zaproponowanych standarów wypada nam się jedynie dostosować.

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama