Reklama

Łomazy: XII Jarmark Jagielloński (galeria)

Za nami wspaniała zabawa na Placu Jagiellońskim w Łomazach. To już 12. Jarmark Jagielloński!! Oficjalnego otwarcia festynu dokonali wójt Jerzy Czyżewski, poseł Stanisław Żmijan oraz Andrzej Marciniuk – przedstawiciel Marszałka Województwa Lubelskiego.

Przedsięwzięcie zrealizowane wspólnie dzięki współpracy: Gminnego Ośrodka Kultury w Łomazach (Ryszard Bielecki), Gminnej Biblioteki Publicznej w Łomazach (Agata Chwalewska) oraz Łomaskie Stowarzyszenie Rozwoju (Jan Charycki).

Cześć artystyczna to koncert Orkiestry Dętej OSP w Łomazach (Wojciech Lesiuk), koncert duetu „Bracia P” (Janusz i Sławomir Pruniewicz), Karina Wasiliewa (Brześć), koncert Orkiestry Dętej z Brześcia (Witek Tychoniuk dyrygent), koncert „Silk Ensemble”, koncert zespołu „News”, gwiazda wieczoru zespół „LOKA” a na koniec zabawa z Dj Adamem. Ponadto: wioska rycerska Żelaznego Żołędzia z Brześcia (Anna Paniszewa), prezentacje rzemieślnicze i artystyczne twórców ludowych
oraz atrakcje dla dzieci.

W Łomazach nad rzeką Zielawą….
Każdego lata na przełomie czerwca i lipca odbywa się w Łomazach „Jarmark Jagielloński”. Impreza ta nawiązuje do wydarzeń i jarmarków odbywających się w przeszłości, od czasów Władysława Jagiełly, na szlaku wiodącym z Krakowa do Wilna właśnie tędy, przez Łomazy.

Impreza wskrzeszona została w roku 2006. Od tego czasu organizatorzy i uczestnicy starają się odtworzyć klimat, jaki panował niegdyś w miejscowościach leżących na „Szlaku Jagiellońskim”. Zaproszeni goście prezentują dawną sztukę rzemieślniczą i wojskową, a także obyczaje panujące w dawnych wiekach. (fragment z wydawnictwa Łomaskiego Stowarzyszenia Rozwoju jakie ukazało się w 2010 roku)


materiał: Radiobiper Łomazy
temat: Łomazy gmina
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama