Reklama

Biała Podlaska: Marionetkowa Rada Miasta broni zepsutego prawa (komentarz)

Stowarzyszenie Biała Samorządowa poinformowała o odrzuceniu przez Radę Miasta w Białej Podlaskiej skargi na działalność Prezydenta Miasta Biała Podlaska Dariusza Stefaniuka. – Radni wraz z władzami miasta traktują Miasto Biała Podlaska jako swoją zdobycz a bialczan jako zakładników w rozgrywkach politycznych. – mówi Bogusław Broniewicz z Białej Samorządowej.

 

Dnia 30 czerwca br. na sesji Rady Miasta rozpatrywana była skarga na działalność prezydenta, która została złożona przez Stowarzyszenie Biała Samorządowa.
Stwierdzamy z przykrością, że została ona odrzucona, co wskazuje na fakt, że radni działają nie w oparciu o prawo, które sami tworzą. – mówi Bogusław Broniewicz, prezes Zarządu Stowarzyszenia Biała Samorządowa.

Niedawne stwierdzenie radnego Prawa i Sprawiedliwości Stefana Konarskiego, że radni są zapleczem politycznym obecnego prezydenta miasta jest rzeczywiście prawdziwe.

Większość radnych miejskich, jak również Dariusz Stefaniuk, jako funkcjonariusze i członkowie partii odbierają wszelkie działania obywateli jako walkę polityczną, traktując nasze miasto jak łup zdobyty w walce wyborczej a mieszkańców jak zakładników. – stwierdza Broniewicz.

Przypominamy fragment przysięgi jaką składają radni podczas zaprzysiężenia:
„Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców.”

Radni wybrani przez mieszkańców do służby samorządowej okazują się aktywistami obecnego Prezesa Zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości Dariusza Stefaniuka, nie pamiętając co ślubowali. Swoistym kuriozum logicznym jest nazwanie przez radę trzeciego naboru do Komitetu Rewitalizacji jako pierwszego bez uprzedniego unieważnienia dwóch wcześniejszych.

Podnoszenie przez radnego Konarskiego argumentu o innych poglądach na sprawy miasta jako przeszkodzie w zasiadaniu naszego przedstawiciela w Komitecie Rewitalizacyjnym traktujemy jako kolejny przejaw arogancji i niezrozumienie funkcji jaką jest wypełnianie mandatu miejskiego radnego, który powinien być przede wszystkim zapleczem mieszkańców a nie jedynej słusznej linii partyjnej. – przekonuje Broniewicz.

Jest to totalne zaprzeczenie tak często podnoszonej przez Dariusz Stefaniuka potrzeby budowy wspólnoty. – dodaje prezes Stowarzyszenia Biała Samorządowa.

Władza, która boi się poglądów odmiennych od swoich, nie wykonując uchwały przy aprobacie radnych, i nie udziela odpowiedzi na proste pytania, i bez jakiejkolwiek kontroli społeczeństwa nie ma nic do zaoferowania mieszkańcom Białej Podlaskiej poza igrzyskami, które są fundowane za publiczne pieniądze od blisko 3 lat.
UWAGA Bialczanie!
Zmianie uległ numer telefonu Stowarzyszenia Biała Samorządowa.
Nowy nr to 695 696 998 a poprzedni jest już nieaktywny.

 

Komentarz Mariusz Maksymiuk:
Ponownie potwierdza się to co było wiadome od początku. Nie masz w kieszeni legitymacji partyjnej? Nie jesteś NASZ!! Biała Podlaska cofnęła i nadal cofa się w rozwoju. I to nie tylko w tym społecznym i gospodarczym. Marazm widać gołym okiem. Najgorzej, że stało się to co stać się nie powinno i w sumie o podobnch działaniach uczyś się młode pokolenie powinno jedynie z książek do historii. W Białej Podlaskiej mamy powrót ustoroju z jakim pożegnaliśmy się podobno w roku 1989. Obecni przedstawiciele władz zachowują się, stosują i wzorują się dokładnie na takich samych wzorach z jakich korzystali „towarzysze” 30 czy 40 lat temu. Gratulacje!

Nie pozostaje nic innego jak pozdrowić zaplecze polityczne Prezydenta Dariusza Stefaniuka hasłem które na pewno co poniektórzy znają a które to już niebawem oficjalnie ma szanse pojawić się na sesjach Rady Miasta Biała Podlaska:

Program Partii – programem narodu!!

(dla niewtajemniczonych wyjaśniamy, że to jedno z najbardziej znanych haseł PZPRu)

 

 

materiał: Stowarzyszenie Biała Samorządowa Biała Podlaska
tekst: Paweł Polkowski wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia / Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Mariusz Maksymiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Są 2 komentarze do tego artykułu.

  1. Wyrazy szacunku za prawdę, obawiam się , że sama legitymacja PIS to za mało trzeba jeszcze bardziej ufać panującym niż własnym oczom.

  2. Władza niedorozwoju naczelną siłą prawdziwie słusznej i jedynej partii!!! VIWAT Bluszczu Sen, VIWAT Bierreck Sen, WIWAT Kaczy Sen!!!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama