Dokudów: Sportowy początek wakacji w Dokudowie (galeria)

Wakacje dla większości z nas kojarzą się z odpoczynkiem i leniuchowaniem. Inny sposób ich spędzania zaproponowano w Dokudowie. W niedzielę 25 czerwca na boisku szkolnym odbył się piknik rodzinny, który otwierał cykl spotkań w ramach projektu „Sportowy początek wakacji” sfinansowanego ze środków Urzędu Gminy Biała Podlaska, realizowanego przez Stowarzyszenie Społeczno Oświatowe „Nasza Szkoła” w Dokudowie.

Od godziny 12.00 dzieci wraz ze swoimi rodzicami mogły zmierzyć się z różnymi konkurencjami przygotowanymi dla nich przez organizatorów. Zadania były naprawdę bardzo urozmaicone, a wszystkie wymagały odrobiny wysiłku fizycznego. Dzieci mogły wybierać konkurencje, które podobały im się najbardziej. Po wykonaniu poszczególnych zadań mogły wziąć udział w loterii i wygrać atrakcyjne nagrody. Rodzice mogli wykazać się, biorąc udział wraz ze swoimi pociechami w turnieju piłki nożnej. Na boisku emocje sięgały zenitu, ale wszyscy grali wg zasad fair play.

Mamy wolały spróbować swoich sił na trampolinach, które udostępniła nam p. Maja Zajkowska z Fit and Jump Biała Podlaska. W trakcie trwania imprezy można było obejrzeć z bliska wóz strażacki, który udostępniła miejscowa OSP oraz bawić się na dmuchanej zjeżdżalni. Organizatorzy zadbali również o to, aby uczestnicy pikniku posilili się trakcie jego trwania. Zorganizowano ognisko, na którym wszyscy upiekli smaczne , chrupiące kiełbaski.

Na zakończenie strażacy z OSP w Dokudowie zorganizowali sztafetę, w której swoich sił mogli spróbować wszyscy chętni uczestnicy pikniku. Wszyscy bawili się znakomicie, dzieci zapowiedziały swój udział w kolejnych zajęciach, które zaplanowano na poniedziałek, wtorek i środę.


materiał: „Nasza Szkoła” w Dokudowie
tekst zdjęcia: Agnieszka Walczuk Stowarzyszenie Społeczno Oświatowe „Nasza Szkoła” w Dokudowie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

One comment

  • Mama uczniaczka Szkoly w Dokudowie

    Jestesmy szczesliwi, ze sa osoby zaangazowane i szkola swietnie funkcjonuje. Takie imprezy jednocza wszystkich mieszkancow.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *