Reklama

Reklama

Porady Radiobiper: Zasada pogłębiania zaufania obywatela do urzędnika

Posłuchaj ważnego spotu:

Powyższą zasadę ustanawia art. 8 stanowiąc: „Organy administracji publicznej obowiązane są prowadzić postępowanie w taki sposób, aby pogłębiać zaufanie obywateli do organów Państwa”.

Upraszczając obywatel po kontakcie z urzędem powinien mieć większe zaufanie do urzędu jak przed wejściem do urzędu. Powyższa zasada obejmuje swym zakresem również poszanowanie reguł kultury administrowania na który składają się środki materialne jak i moralne. Istotne jest więc odpowiednie pomieszczenie dla przyjmowania interesantów, zbudowane i urządzone w taki sposób aby tworzyły atmosferę wzajemnego zaufania i życzliwości, dostosowanie godzin stawienia się na wezwanie uwzględniając możliwość dogodnego dojazdu z miejsca zamieszkania.

Zasadnicze znaczenie ma stosunek pracowników organu administracji do interesantów, wykazanie przez pracowników, życzliwości, cierpliwości przy udzielaniu informacji. Należy dodać, iż zasada pogłębiania zaufania obywateli do organów państwa spina całość zasad Kodeksu postępowania administracyjnego, który wychodzi z założenia, iż o sile państwa i skuteczności jego działania decyduje zaufanie obywateli do władzy państwowej.

Kancelaria Prawna Dariusz Daczkowski, 
Plac Wolności 26/2, Biała Podlaska
tel 510 490 821


materiał: Kancelaria Prawna Dariusz Daczkowski, Biała Podlaska
temat: porady prawne Radiobiper

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama