Reklama

Porady Radiobiper: Zasada pogłębiania zaufania obywatela do urzędnika

Powyższą zasadę ustanawia art. 8 stanowiąc: „Organy administracji publicznej obowiązane są prowadzić postępowanie w taki sposób, aby pogłębiać zaufanie obywateli do organów Państwa”.

Upraszczając obywatel po kontakcie z urzędem powinien mieć większe zaufanie do urzędu jak przed wejściem do urzędu. Powyższa zasada obejmuje swym zakresem również poszanowanie reguł kultury administrowania na który składają się środki materialne jak i moralne. Istotne jest więc odpowiednie pomieszczenie dla przyjmowania interesantów, zbudowane i urządzone w taki sposób aby tworzyły atmosferę wzajemnego zaufania i życzliwości, dostosowanie godzin stawienia się na wezwanie uwzględniając możliwość dogodnego dojazdu z miejsca zamieszkania.

Zasadnicze znaczenie ma stosunek pracowników organu administracji do interesantów, wykazanie przez pracowników, życzliwości, cierpliwości przy udzielaniu informacji. Należy dodać, iż zasada pogłębiania zaufania obywateli do organów państwa spina całość zasad Kodeksu postępowania administracyjnego, który wychodzi z założenia, iż o sile państwa i skuteczności jego działania decyduje zaufanie obywateli do władzy państwowej.

Kancelaria Prawna Dariusz Daczkowski, 
Plac Wolności 26/2, Biała Podlaska
tel 510 490 821


materiał: Kancelaria Prawna Dariusz Daczkowski, Biała Podlaska
temat: porady prawne Radiobiper

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Łomazy: Kiermasz Bożonarodzeniowy (galeria)

Okres przedświąteczny twórczo i pomysłowo wykorzystano w Łomazach. Na kilka dni przed świętami Wójt gminy Łomazy zaprosił na I Kiermasz Bożonarodzeniowy, który miał miejsce w dniu 8 grudnia (niedziela) w Gminnym Ośrodku Kultury w Łomazach. Wśród dźwięków kolęd, w serdecznej atmosferze, można już było poczuć magię zbliżających się najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia!

Czytaj więcej »

Reklama