Reklama

Biała Podlaska: Feta w Sławacinku Starym (film) (galeria)

3 czerwca zapisze się w kronice szkolnej jako dzień wyjątkowo radosny. W licznym towarzystwie przybyłych do Sławacinka Starego gości świętowano 20-lecie nadania placówce imienia Henryka Sienkiewicza oraz Dzień Dziecka. Dzisiaj film z uroczystego apelu z okazji jubileuszu a niebawem film z festynu jaki odbył się w Sławacinku z okazji Dnia Dziecka!

Z tej okazji szkołę odwiedzili przedstawiciele władz samorządowych i duchowieństwa, dyrektorzy szkół z gminy Biała Podlaska, emerytowani nauczyciele, absolwenci i rodzice.  Dyrektor Barbara KociubińskaKoza przypomniała historię nadania placówce imienia H. Sienkiewicza oraz sztandaru. – Jesteśmy dumni z takiego patrona. To przecież Sienkiewicz w chwili odbierania nagrody literackiej Nobla, mówił o Polsce, której nie było na mapach świata – mówiła pani dyrektor. Każdy jubileusz to połączenie doświadczenia z młodością. Nasza szkoła nigdy nie była tylko instytucją. Stanowiła społeczność tworzoną przez pokolenia uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli oddających szkole umiejętności, entuzjazm i serce. Duszą szkoły był nauczyciel, a jej dumą absolwenci… Musimy pamiętać, że Szkoła, to przede wszystkim ludzie i to od nich zależy, jak wygląda jej poziom i atmosfera. Dlatego domeną szkoły są słowa patrona mówiące o dobroci serca i wrażliwości wobec drugiego człowieka.

Efektowną część artystyczną wypełniły postaci z książek patrona: „Pana Wołodyjowskiego”, „Krzyżaków”, W pustyni i w puszczy”, „Potopu” i „Quo vadis”.

Z gratulacjami pięknego jubileuszu pospieszył wójt gminy Wiesław Panasiuk, który m.in. powiedział: – Jubileusz nadania imienia patrona to niezwykłe wydarzenie w życiu szkolnej społeczności. Pozwala prześledzić i ocenić dorobek edukacyjny i wychowawczy oraz przypomnieć ludzi, których ofiarność i praca zdecydowały o sukcesie szkoły. Dzięki ofiarnej pracy kadry pedagogicznej szkoła się rozwijała, wzbogacała o nowe sprzęty, pomoce dydaktyczne, a także o halę gimnastyczną. Mam nadzieję, że w dalszych latach kolejne pokolenia młodych mieszkańców gminy i nauczycieli będą sięgać po sukcesy i przynosić chlubę tej placówce. Dziękuję nauczycielom za przekazywanie najmłodszym ważnych wartości, jak patriotyzm, wrażliwość społeczną, tolerancję, odpowiedzialność i poszanowanie wartości drugiego człowieka.

Z okazji Dnia Dziecka wójt ufundował milusińskim słodki upominek w postaci cukierków, natomiast Rada Rodziców efektowny tort, którego każdy chętny mógł spróbować.

Jubileusz patrona był okazją do rozstrzygnięcia międzyszkolnego konkursu plastycznego na ilustrację utworów H. Sienkiewicza. Wpłynęło nań 117 prac z sześciu szkół podstawowych i dwóch gimnazjów. Pierwszą nagrodę w najmłodszej kategorii uczniów kl. 0-III uzyskali: Anna Kot z kl. I SP w Dokudowie i Aleksandra Wrona z kl. II SP w Ortelu Książęcym Drugim.

W kategorii  klas IV – VII pierwsze nagrody przyznano: Martynie Chalimoniuk z kl. IV SP w Styrzyńcu i Karolowi Głowackiemu z kl. V SP w Sworach. W kategorii gimnazjów na pierwszą nagrodę zasłużyła Marta Kustowska z kl. III PG w Ciciborze Dużym. Laureaci otrzymali nagrody książkowe.

Dalsza część uroczystości przeniosła się na boisko szkolne, gdzie pracownicy GOK wspólnie ze strażakami przygotowali piknik pełen atrakcji. Każde dziecko, które zaliczyło osiem konkurencji, otrzymywało efektowną niespodziankę. Szczególnym powodzeniem cieszył się slalom strażacki. Słoneczna aura wyraźnie sprzyjała organizatorom.

 


materiał: Gmina Biała Podlaska
tekst: Istvan Grabowski
film / zdjęcia: Małgorzata Mieńko

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama