Reklama

Małaszewicze: Ci młodzi ludzie już są maszynistami!!

W ciągu najbliższych kilku lat w branży kolejowej wystąpi zapotrzebowanie na pracowników wykonujących zawód maszynisty. Spowodowane jest to tzw. „luką pokoleniową”- większość osób prowadzących pojazdy szynowe zbliża się do wieku emerytalnego. Na rynku pracy sytuacja ta jest korzystna dla uczniów szkół średnich o profilu kolejowym, zwolnią się etaty po maszynistach.

Uczniowie technikum na kierunku transport kolejowy w Zespole Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta po ukończeniu szkoły i zdaniu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie nie muszą odbywać obowiązkowego szkolenia na licencję maszynisty zgodnie z art. 22 ust. 2a ustawy o transporcie kolejowym.
Prezes Urzędu Transportu Kolejowego skierował pismo do 51 placówek w kraju, których absolwenci mogą uzyskać licencję maszynisty i być zwolnieni ze szkolenia. Nasza szkoła znalazła się na 12 miejscu w tym wykazie, wśród takich placówek jak politechniki, akademie czy uniwersytety.

Prezes Urzędu Transportu Kolejowego Pan Ignacy Góra podkreślił, że z przeprowadzonej przez UTK analizy wynika, że w programie nauczania obowiązującym na kierunku technik transportu kolejowego uwzględniono wszystkie zagadnienia wynikające z tej ustawy, czyli zagadnienia z zakresu budowy pojazdów szynowych, ruchu kolejowego i sygnalizacji kolejowej.

Zachęcamy obecnych uczniów jak też przyszłych kandydatów do technikum na kierunku technik transportu kolejowego w Zespole Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Małaszewiczach do skorzystania z oferty Prezesa UTK podczas planowania swojej drogi zawodowej.


materiał: Zespołu Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Małaszewiczach w gminie Terespol
tekst zdjecia: Marek Selerski ZS im. W.S. Reymonta
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Reklama