Reklama

XXII Marsz Szlakiem Legionów Piłsudskiego po Podlasiu (galeria)

W dniach 07-08 czerwca odbył się XXII Marsz Szlakiem Legionów Piłsudskiego po Podlasiu w 102 rocznicą przemarszu Legionów Polskich przez Podlasie. W wydarzeniu wzięło udział 63 uczniów klas mundurowych z trzech szkół ponadgimnazjalnych z Małaszewicz, Wisznic i Janowa Podlaskiego. Dziś kilka słów i galeria zdjęć a już wkrótce nasz reportaż filmowy.

Uczestnicy przemaszerowali blisko 50 km na trasie Leśna Podlaska – Konstantynów – Gnojno – Janów Podlaski. Młodzież podczas marszu zatrzymywała się w miejscach pamięci związanych z Marszałkiem Józefem Piłsudskim i przemarszem jego Legionów oddając hołd i składając wiązanki kwiatów. W ramach wydarzenia odbył się również konkurs wiedzy o Marszałku Józefie Piłsudskim i Legionach Polskich oraz zawody sportowo-obronne.

Marsz wymaga trochę wysiłku ze względu, że młodzież idzie w pełnym umundurowaniu, ale młodzież jest wytrwała, wybrała takie klasy, widzą się w tych służbach mundurowych, miejmy nadzieję, że wszyscy dotrą do celu marszu – mówił podczas startu Mariusz Demianiuk nauczyciel z ZS im. A. Naruszewicza w Janowie Podlaskim, komendant XX Marszu Szlakiem Legionów Piłsudskiego po Podlasiu

Dziś przyjechałem na marsz, aby zobaczyć jak to jest. Bardzo mi się spodobała musztra i zachowanie tych młodych ludzi, widzę w nich przyszłość – powiedział Przewodniczący Rady Powiatu Bialskiego Mariusz Kiczyński .

Jest to piękna uroczystość i tradycja naśladowania „Kadrówek Krakowskich” sięgająca czasów przedwojennych. Jest to z pewnością od wielu lat piękne przeżycie dla młodzieży – mówił st. chorąży Tadeusz Mikinnik, pomysłodawca Marszu Szlakiem Legionów Piłsudskiego po Podlasiu.


materiał: Powiat Bialski
tekst zdjecia: Powiat Bialski
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama