Reklama

XXII Marsz Szlakiem Legionów Piłsudskiego po Podlasiu (galeria)

W dniach 07-08 czerwca odbył się XXII Marsz Szlakiem Legionów Piłsudskiego po Podlasiu w 102 rocznicą przemarszu Legionów Polskich przez Podlasie. W wydarzeniu wzięło udział 63 uczniów klas mundurowych z trzech szkół ponadgimnazjalnych z Małaszewicz, Wisznic i Janowa Podlaskiego. Dziś kilka słów i galeria zdjęć a już wkrótce nasz reportaż filmowy.

Uczestnicy przemaszerowali blisko 50 km na trasie Leśna Podlaska – Konstantynów – Gnojno – Janów Podlaski. Młodzież podczas marszu zatrzymywała się w miejscach pamięci związanych z Marszałkiem Józefem Piłsudskim i przemarszem jego Legionów oddając hołd i składając wiązanki kwiatów. W ramach wydarzenia odbył się również konkurs wiedzy o Marszałku Józefie Piłsudskim i Legionach Polskich oraz zawody sportowo-obronne.

Marsz wymaga trochę wysiłku ze względu, że młodzież idzie w pełnym umundurowaniu, ale młodzież jest wytrwała, wybrała takie klasy, widzą się w tych służbach mundurowych, miejmy nadzieję, że wszyscy dotrą do celu marszu – mówił podczas startu Mariusz Demianiuk nauczyciel z ZS im. A. Naruszewicza w Janowie Podlaskim, komendant XX Marszu Szlakiem Legionów Piłsudskiego po Podlasiu

Dziś przyjechałem na marsz, aby zobaczyć jak to jest. Bardzo mi się spodobała musztra i zachowanie tych młodych ludzi, widzę w nich przyszłość – powiedział Przewodniczący Rady Powiatu Bialskiego Mariusz Kiczyński .

Jest to piękna uroczystość i tradycja naśladowania „Kadrówek Krakowskich” sięgająca czasów przedwojennych. Jest to z pewnością od wielu lat piękne przeżycie dla młodzieży – mówił st. chorąży Tadeusz Mikinnik, pomysłodawca Marszu Szlakiem Legionów Piłsudskiego po Podlasiu.


materiał: Powiat Bialski
tekst zdjecia: Powiat Bialski
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Tatarski Cross. Grand Prix Studzianka 2020 (zaproszenie)

Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości i Gmina Łomazy pod sportowym patronatem Klubu Biegacza Biała Biega zapraszają na wyjątkowy cykl biegów pt. Tatarski Cross. Grand Prix Studzianka 2020 Będzie to rywalizacja biegaczy oraz zawodników Nordic Walkingu po terenach leśnych i polnych od 12 stycznia do 14 listopada 2020.

Czytaj więcej »

Kryminałki: Odpowie za kradzież z włamaniem

Zarzuty usłyszał 56-letni mieszkaniec gm. Konstantynów. Mężczyzna podejrzany jest o włamanie i kradzież metalowych elementów pieca. Wartość strat oszacowana została na 5 tys. zł. Policjanci odzyskali również wszystkie skradzione przedmioty. 56-latek przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełniony czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej »

Reklama