Reklama

Posiedzenie Powiatowej Rady Zatrudnienia (galeria)

W dniu 1 czerwca w Starostwie Powiatowym w Białej Podlaskiej odbyło się kolejne Posiedzenie Powiatowej Rady Zatrudnienia, podczas którego przedstawiono aktualną sytuację na rynku pracy oraz wręczono podziękowania członkom Powiatowej Rady Zatrudnienia w zawiązku z upływem ich kadencji.

Spotkanie rozpoczął przewodniczący Arkadiusz Maksymiuk, który na wstępie przywitał wszystkich i przedstawił porządek obrad. Następnie głos zabrał Edward Tymoszyński, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Białej Podlaskiej, który przedstawił prezentację na temat aktualnej sytuacji na rynku pracy. Na miesiąc kwiecień liczba zarejestrowanych bezrobotnych w PUP Biała Podlaska wyniosła 8298 osób. Jest to spadek o 138 osób w porównaniu do miesiąca poprzedniego. Z tegorocznego planu finansowego aktywizacji osób bezrobotnych w wysokości 27 mln 671 tys zł, na chwilę obecną wykorzystano w tym celu już ponad 16 mln zł, a więc blisko 60%.

W drugiej części posiedzenia odbyło się wręczenie podziękowań członkom Powiatowej Rady Zatrudnienia w zawiązku z upływem kadencji 2013 – 2017.

– Bardzo serdecznie wszystkim dziękuję, szczególnie członkom Powiatowej Rady Zatrudnienia za Państwa pracę, za bardzo dobrą współpracę. Dzięki tej dobrej współpracy udało się bardzo dużo zrobić. Dziękuję dyrektorowi dyrekcji Powiatowego Urzędu Pracy, pracownikom i życzę abyście znaleźli się w strukturach nowej rady, bo jesteście już doświadczonymi członkami, macie bardzo dużo wiedzę na temat funkcjonowania Powiatowego Urzędu Pracy, jak i form pomocy dystrybuowanych przez Urząd – mówił starosta bialski Mariusz Filipiuk.

Podziękowania w formie dyplomów wręczyli: starosta bialski Mariusz Filipiuk, przewodniczący Rady Arkadiusz Maksymiuk oraz Edward Tymoszyński Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Białej Podlaskiej.

 


materiał: Powiat Bialski
zdjęcia: Jakub(OvO)Sowa

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama