Reklama

Festyn z okazji Dnia Dziecka w Międzyrzecu Podlaskim (film) (galeria)

W niedzielę 28 maja Organizacja „Podaj dziecku pomocną dłoń” z Międzyrzeca Podlaskiego zorganizowała festyn z okazji „Dnia Dziecka”, który odbył się na międzyrzeckim placu Jana Pawła II.

Zaczęło się koncertowo występem zespołu „ASTERS”. W trakcie dla dzieci odbywały się przeróżne konkurencje sportowe i zabawy. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali nagrody w postaci: sprzętu sportowego, maskotek, gier planszowych, piłek, zabawek, słodyczy oraz talonów na lody, zjeżdżalnie, popcorn i napoje. To jednak nie był koniec atrakcji. W tak wyjątkowy dzień oczywiście nie mogło zabraknąć słodkości rozdawanych dzieciom m.in. przez Prezesa Organizacji Sławomira Zacharjasza.

Inną atrakcję  festynu była inscenizacja wypadku drogowego, polegająca na rozcinaniu samochodu nożycami strażackimi i wyciąganie osoby poszkodowanej w wypadku. W pokazie wzięła udział międzyrzecka Policja, Straż Pożarna oraz Pogotowie Ratunkowe. Służby w tym roku zaprezentowały ponadto dodatkową inscenizację, która polegała na gaszeniu budynku z udziałem podnośnika i ratowaniu życia osoby znajdującej się na wysokości płonącego budynku. Wszyscy zgromadzeni na festynie byli pod wrażeniem pokazu.

Składamy serdeczne podziękowania sponsorom, którzy przyczynili się do odbycia festynu i zorganizowania paczek ze słodyczami dla dzieci. Gdyby nie pomoc sponsorów i ludzi dobrej woli nie bylibyśmy w stanie co roku organizować zabaw i festynów dla dzieci najbardziej potrzebujących a zwłaszcza podziękowania należą się Burmistrzowi Miasta Pana Zbigniewa Kota za pozwolenie na plac na festyn i szczególną pomoc Organizacji oraz popieramy ciężką pracę Burmistrza dla naszego miasta Międzyrzec Podlaski. Podziękowania kierujemy do Państwowej Straży Pożarnej, Komendanta Policji za utrzymanie porządku na festynie oraz Dyrektora Szpitala Powiatowego w Międzyrzecu Podlaskim za wystawienie karetki pogotowia i za aktywny udział w inscenizacji na festynie, Prezesowi Markowi Nestorukowi i całej grupie Ochotniczej Straży Pożarnej w Drelowie oraz Dzieciom z Domu Kultury w Drelowie za piękny występ tańców ludowych. Serdecznie dziękujemy Panu Marcinowi i Łukaszowi Filipiukowi za przywiezienie samochodu i przeznaczenia go do pokazu, oraz za poczęstunek cukierkami na koniec festynu. Również dziękujemy ks. Zdzisławowi Jowikowi za udostępnienie balkonu do inscenizacji. Podziękowanie składamy także osobom, które przyczyniły się do całej organizacji festynu.

Szczególnie też dziękujemy naszym sponsorom: Ewa Rosińska Sklep Spożywczo-Przemysłowy w Rogoźniczce, Lubella Sp. z o.o. Sp. k. Lublin, Stanisław Żmijan Biuro Poselskie, HEMAREX Henryk Zawistowski, Wiesław Chmielewski Międzynarodowy Transport Drogowy, Uni-Andragos Nauka Jazdy, „Kracy” Mirosław Krać, „MJK” Jerzy Polaczuk, Justyna Wawrzyniak Gwasz Oprawa Obrazów, Hotel Capitol, Mirosław ZAlewski „Mont-SAn”, Marek Sulima, Sławomir Witek Hydrotech S.C., Wiesław Nurzyński, Kancelaria Adwokacka Jerzy Nowak, Kancelaria Radcy Prawnego Jarosław Klimowicz, Elżbieta Pękała Auto Naprawa ELMAX, Niewęgłowski Sebastian, „DROGBUD” Łuków, Barbara Sergiel „Coolmar”, Bank Spółdzielczy w Międzyrzecu Podlaskim i w Białej Podlaskiej, Dariusz Wysokiński, Adrian Lubka, Wojciech Zalewski „Zalewscy”, Kancelaria Adwokacka Marcin Chodyka, Rafał Kawęcki Usługi Budowlane, „iogrodzenia”, Kancelaria Notarialna Piotr Chomiuk, Franciszek Mikołajuk „Kabar”, Kancelaria Radcy Prawnego Przemysław Litwiniuk, Pizzeria „Italiana”. Bardzo dziękujemy zespołowi ASTERS i Animatorom RODAK. Jeszcze raz z całego serca serdecznie dziękujemy sponsorom naszej Organizacji, którzy włączyli się w zorganizowanie festynu z okazji „Dnia Dziecka”.

Dodatkowo informujemy, że 4 czerwca (niedziela) z okazji Dnia Dziecka odbędzie się ognisko z kiełbaskami.

 


materiał: Międzyrzec Podlaski miasto
tekst / zdjęcia: Organizacja „Podaj dziecku pomocną dłoń” w Międzyrzecu Podlaskim
korekta: Jakub(OvO)Sowa
film: Małgorzata Mieńko

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama