Pobiegli na „Wisznicką Milę” (galeria)

W Niedzielę 21 maja o godzinie 12.00 w parku w centrum Wisznic odbyła się II edycja biegu na „Wisznicką Milę”. Organizatorami imprezy są Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkola im. J.I. Kraszewskiego w Wisznicach oraz Klub Sportowy Tytan Wisznice. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Piotr Dragan, Wójt Gminy Wisznice.

Jako pierwsi wystartowali uczniowie szkół podstawowych. O godz. 13.15 odbył się bieg w kategorii open na 1609 metrów. Bieg główny zaplanowany został na godz. 13.40, jego uczestnicy pokonali dystans 10 km.  W zawodach wystartowało w 8 kategoriach 132 uczestników. Najmłodszym uczestnik sportowych zmagań był 4 letni Karol Haczkur z Polubicz, natomiast najstarszym 63 letni Bogdan Korniluk z Białej Podlaskiej . Dzięki licznym sponsorom możliwe było ufundowanie nagród dla wszystkich uczestników. Każdy startujący otrzymał pamiątkowy medal, osoby które zajęły miejsca na podium zostały uhonorowane pucharami, ufundowanymi przez właścicieli firm Piotrans i Pawtrans – Piotra i Paweła Frończuków,  zwycięscy oraz najstarszy uczestnik imprezy otrzymali dodatkowo nagrody książkowe, które ufundował właściciel firmy Agro- handel – Mariusz Jakubiuk. Na zakończenie zawodów rozlosowano wśród wszystkich uczestników trzy puchary niespodzianki ufundowane przez Wójta Gminy Wisznice – Piotra Dragan. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali  wodę mineralną i mogli skorzystać z posiłku  przygotowanego przez właścicielkę firmy Bosman – Wiesławę Niczyporuk. Poniżej wyniki w poszczególnych kategoriach: