Gminny Dzień Sportu i Jubileusz X-lecia Sekcji Siłowej w ULPKS “Gaj” w Zalesiu (galeria)

17 maja w sali GOK w Zalesiu obchodzono Gminny Dzień Sportu połączony z obchodami Jubileuszu X-lecia Sekcji Siłowej w ULPKS “Gaj” Zalesie. Dziś kilka słów od organizatorów wydarzenia oraz galeria zdjęć a już niebawem nasz reportaż filmowy.

Jan Sikora – Wójt Gminy Zalesie:

– Gmina Zalesie postawiła na sport. Jesteśmy jedną z najmniejszych gmin w Polsce, która została wyróżniona dwukrotnie tytułem “Sportowa Gmina”. W naszej gminie mamy dość dużo osób, które organizują to życie sportowe, ale mamy też dużo osób, które ćwiczą. 

Wojciech Kołodyński – Prezes ULPKS “Gaj” Zalesie:

– Klub nasz został założony w  2000 roku, działa w nim kilka sekcji a najprężniejszą jest obecnie sekcja siłowa, która została uruchomiona w 2007 roku. Mamy również sekcję szachową, lekkoatletyki, jest również Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, w najbliższym czasie chcemy również rozwinąć turystykę rowerową. 

Franciszek Szabluk – trener, pasjonat sportów siłowych:

– Od 10 lat dzięki owocnej współpracy z naszym Wójtem mamy dobrze wyposażoną siłownię a przez to  nasza młodzież, którą trenuje, jeździ na mistrzostwa świata po całej Europie i osiąga sukcesy. Obecnie prowadzę 6 zawodników.

 

 


materiał: Gmina Zalesie
zdjęcia: Małgorzata Mieńko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *