Kryminałki: Dwie próby wyłudzenia dużych pieniędzy metodą “na wnuczka”

Biała Podlaska: Kradzież 10.000 zł z szafki regału meblowego z mieszkania przy ul. Królowej Jadwigi. // Biała Podlaska: Próba wyłudzenia metodą “na wnuczka” 148.000 zł. // Międzyrzec Podlaski: Również tu oszust podawał się za syna i próbował namówić starszą osobę na przekazanie 120.000 zł. Mężczyzna odmówił. // Biała Podlaska: Uszkodzony szlaban zabezpieczający wjazd na wewnętrzny parking przy Starostwie Bialskim.

 

13 maja 2017r., BIAŁA PODLASKA, ul. Królowej Jadwigi
Nieznany sprawca w nieustalonych okolicznościach, z szafki regału meblowego z mieszkania ukradł pieniądze w kwocie 10.000 złotych, na szkodę mieszkańca Białej Podlaskiej.

16 maja 2017r., BIAŁA PODLASKA, ul. Szumowa
Nieznany sprawca usiłował oszukać mieszkankę Białej Podlaskiej metodą „na wnuczka”. Oszust skontaktował się telefonicznie z pokrzywdzoną i podając się za jej syna, twierdził, że jest sprawcą wypadku drogowego. Sprawca poinformował rozmówczynię, że celem polubownego załatwienia sprawy z poszkodowanym w wypadku samochodowym potrzebuje 148.000 złotych. Pokrzywdzona odmówiła pomocy z uwagi na brak środków finansowych.

16 maja 2017r., MIĘDZYRZEC PODLASKI, ul. Zahajkowska
Do podobnego zdarzenia jak opisane powyżej doszło również w Międzyrzecu Podlaskim. Nieustalony do chwili obecnej sprawca zadzwonił do mieszkańca Międzyrzeca Podlaskiej i podał się za jego syna. Dalej sposób postępowania był taki sam. Oszust poinformował, że jest sprawcą wypadku drogowego i uniknie odpowiedzialności karnej za to zdarzenie, jeśli zapłaci poszkodowanemu 120.000 złotych. Na szczęście pokrzywdzony wykazał się ostrożnością i nie dał się nabrać na całą historię. Stanowczo odmówił przekazania pieniędzy.

14 maja 2017r., BIAŁA PODLASKA, ul. Brzeska
Nieznany sprawca wygiął ramię szlabanu zabezpieczającego wjazd na teren wewnętrznego parkingu Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej, czym spowodował powstanie strat w wysokości 1.100 złotych.

 
materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst: kom. Wojciech Lesiuk w.z. rzecznika KMP w Białej Podlaskiej
opracowanie: Leszek Niedaleki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *