„Proza – poezja – proza …życia” – Waldemar Golanko, spotkanie autorskie w bialskiej bibliotece (galeria)

12 maja Dyskusyjny Klub Książki Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej zorganizował spotkanie pt. „Proza – poezja – proza …życia” – Waldemar Golanko. Pisarz wielokrotnie odwiedzał już bibliotekę na ul. Orzechowej. Tym razem okazją do spotkania, była jego najnowsza książka pt.„Catharsis”, poruszająca trudny problem, jakim jest choroba i śmierć bliskiej osoby. 

Pisarz podczas spotkania opowiadał o swojej pasji literackiej oraz streścił swój dotychczasowy dorobek pisarski. Zaprezentował także kilka swoich wierszy. Miłym akcentem były przerwy muzyczne, podczas których bibliotekę wypełniły piękne dźwięki saksofonu bialskiego muzyka Tomasza Rogalskiego.

– Ci, którzy przeczytali już moją ostatnią książkę, twierdzą, że to jest taka książka biograficzna, nawiązująca do moich przeżyć i jak najbardziej się z tym zgadzam, że jest, ale tylko w pewnym wąskim kontekście, bo sama książka traktuje o problemie a nie o moim życiu. Zetknąwszy się z problemem, pozwoliłem sobie ubarwić to wszystko, napisać takie dłuższe epitafium, dotyczące życia mojej żony, ale tak naprawdę jest to fikcja literacka. Jest to jakby drogowskaz dla wszystkich, którzy stykają się z takim problemem i muszą sobie z nim radzić – powiedział na spotkaniu Waldemar Golonko na temat swojej ostatniej napisanej powieści.

Na koniec spotkania można było kupić książki autora oraz wziąć autograf.


***
Waldemar Golanko
zadebiutował twórczo w 2014 r. powieścią „Wygrać to nie wszystko. W oparach absurdu”. W 2015 ukazał się jego tomik poezji „W cieniu kobiety”. Ostatnia wydana powieść „Catharsis” jest trzecią pozycją w dorobku pisarza. Literat zanim zajął się pisaniem był czynnym sportowcem, wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski w skoku w dal i trójskoku a także rekordzistą Polski juniorów w skoku w dal. Błyskotliwą karierę sportową przerwała niestety nabyta kontuzja.

 


materiał: Biała Podlaska miasto
zdjęcia: Jakub(OvO)Sowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *