Biała Podlaska: Łomaska 2 zarabia na siebie (galeria)

To był dobry zakup. Mowa o biurowcu przy ul. Łomaskiej 2 w Białej Podlaskiej. Budynek wraz z działką, garażami i budynkiem gospodarczym zakupił od samorządu Województwa Lubelskiego – Powiat Bialski. Cena, jaką wynegocjowano to 100 tys. zł. Przy dobrych wiatrach kwota ta zwróci się w ciągu 2 – 3 lat. Potem budynek zacznie na siebie zarabiać. Ale w planach Powiatu Bialskiego jest kilka pomysłów jak ten cenny nabytek wykorzystać.

 

Łomaska 2 to nadal budynek czysto biurowy i przewidziany pod wynajem. Nikogo Powiat Bialski – jako nowy właściciel obiektu – nie wyrzucił i nie wyprosił. Mało tego, lada dzień ukarzą się obwieszczenia o przetargach na wolne miejsce garażowe i na lokale biurowe, jakie zwolnione zostały w tych dniach przez jedną z firm. Z Łomaskiej 2 wyprowadziła się bowiem firma usługowo, handlowo, reklamowa. Wolne pomieszczenia czekają na nowych najemców.

Znaczne części biurowca wykorzystywane są przez instytucje wojewódzkie. Nadal funkcjonuje tu Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Lublinie oddział w Białej Podlaskiej. Również swoje biura ma tutaj Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno – Spożywczych w Lublinie oddział w Białej Podlaskiej. Do tego doliczyć należy kilka firm prywatnych wynajmujących zarówno lokale, jak i garaże.

Czynsz roczny z ul. Łomaskiej 2 to ok. 90 tys. zł. Nie jest to niestety czysty zysk dla Powiatu Bialskiego, bo odliczyć z tego trzeba podatki i opłaty lokalne. Także administracja, utrzymanie, dozór i sprzątanie kosztują.

Planów na wykorzystanie nowego nabytku Powiatu Bialskiego jest sporo. Ulokowanie tu całego Starostwa raczej nie wchodzi w grę. Chyba że po przebudowie i rozbudowie obiektu. Miasto Biała Podlaska nie było też zainteresowanie zamianą nieruchomości. A takie plany również były. Powiat Bialski chciał w zamian otrzymać większą część biurowca przy ul. Brzeskiej – obecnej siedziby Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej. Miasto miałoby w zamian w pozyskanym budynku przy Łomaskiej 2 uruchomić nowe przedszkole.

Jaka będzie historia nieruchomości przy ul. Łomaskiej 2 w Białej Podlaskiej pokaże czas. Na razie wszystko pozostaje bez zmian. Właścicielem od tego roku jest jednak Powiat Bialski.

 

 

materiał: Radiobiper
temat: Powiat Bialski / Biała Podlaska miasto / Nieruchomości
tekst, zdjęcia i opracowanie: Leszek Niedaleki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *