A2 do Międzyrzeca Podlaskiego

Podczas ostatniego posiedzenia Sejmu razem z posłem Czesławem Mroczkiem dopytywaliśmy się przedstawicieli Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa o dalsze działania w sprawie autostrady A2 na wschód od Mińska Mazowieckiego.

Moje dotychczasowe działania skupiały się na dopilnowaniu rozstrzygnięcia przetargu na odcinek od węzła Lubelska do obwodnicy Mińska Mazowieckiego, który trwał ponad 540 dni. Po wyłonieniu wykonawcy w kwietniu 2017 r. ministerstwo obiecuje podpisanie umowy w lipcu.

W tym momencie naszym priorytetem jest jak najszybsze doprowadzenie do przetargu na Koncepcję Programową, która będzie ostatnim etapem przed rozpoczęciem robót budowalnych.

W odpowiedzi na nasze pytanie usłyszeliśmy informacje, że autostrada A2 ma powstać do drogi S19 w Międzyrzecu Podlaskim, a jej budowa planowana jest na lata 2021-2024. Jako uzasadnienie decyzji wskazywano małe natężenie ruchu za Siedlcami.

Niestety dane przedstawione przez sekretarza stanu Kazimierza Smolińskiego były błędne i zaniżone. Według danych z 2015 roku, na temat średniego dobowego natężenia ruchu na drogach krajowych wynosi on na odcinkach od Siedlec do granicy z Białorusią od 5 tys. do 11 tys. pojazdów na dobę.

Zwrócił na to uwagę m.in. branżowy portal RynekInfrastruktury: http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/drogi/latem-umowy-na-a2-na-wschod-od-warszawy-na-kolejne-odcinki-poczekamy–58510.html
Zachęcam również do wysłuchania całej dyskusji: https://www.youtube.com/watch?v=csZVoMgJbA8 W przypadku dodatkowych pytań proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny.


materiał: Biura Poselskiego Posła Stanisława Żmijana
tekst zdjęcia: Karolina Juszczuk Dyrektor Biura Poselskiego Posła Stanisława Żmijana
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *