Reklama

Bialski rynek pracy w kwietniu 2017

Liczba osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Białej Podlaskiej wg stanu na koniec kwietnia 2017r. wyniosła 8.298 w tym 3.950 kobiet i jest o 138 osób mniejsza w porównaniu do miesiąca poprzedniego. W mieście Biała Podlaska liczba bezrobotnych wynosiła 3.020 osób, natomiast w powiecie bialskim 5.278 osób.

 

Stopa bezrobocia na obszarze działania bialskiego urzędu na koniec marca 2017r. wyniosła 12,7% w mieście Biała Podlaska oraz 12,3% w powiecie bialskim. Natomiast w województwie lubelskim wyniosła 10,2% natomiast w kraju 8,1%.

W kwietniu 2017r. w bialskim urzędzie zarejestrowało się 717 osób, o 87 osób mniej niż w marcu, w tym:
1) 123 osoby zarejestrowały się po raz pierwszy, natomiast
2) 594 osoby po raz kolejny zostało włączonych do ewidencji osób bezrobotnych.
W miesiącu kwietniu w urzędzie pracy zarejestrowanych zostało 76 absolwentów i jest to o 15 osób mniej niż w miesiącu poprzedzającym sprawozdanie.

W omawianym okresie 855 osób utraciło status osoby bezrobotnej.

W miesiącu kwietniu 2017r. urząd pracy dysponował 430 ofertami zatrudnienia i aktywizacji zawodowej.
Pracodawcy najczęściej zgłaszali oferty pracy w następujących zawodach: robotnik gospodarczy, pracownik produkcji / pracownik pakowania, kierowca – mechanik, zbrojarz, murarz, spawacz, kierowca samochodu ciężarowego, operator suwnicy, robotnik oczyszczania miasta, kierowca w transporcie międzynarodowym, meliorant, sprzedawca, opiekun medyczny, murarz – tynkarz, pielęgniarka, pomoc nauczyciela przedszkola, pomocniczy robotnik drogowy, pracownik serwisowy, sprzątaczka, barman, brukarz, kierowca ciągnika siodłowego, kucharz, sekretarka / rejestratorka medyczna, operator myjni, operator równiarki, pracownik budowlano – drogowy, recepcjonista.

Osoby zainteresowane podjęciem zatrudnienia za granicą miały do dyspozycji 100 ofert zgłoszonych przez pracodawców zagranicznych w ramach sieci EURES. Zagraniczne oferty pracy zgłaszane przez pracodawców to: murarz, glazurnik, brukarz, płytkarz, kamieniarz, parkieciarz, elektromonter, stolarz, pracownik do zbioru szparagów, pracownik do zbioru borówki, pracownik magazynu, kucharz, kelner.

 

 

materiał: Powiatowy Urząd Pracy w Białej Podlaskiej
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama