Reklama

Podsumowanie IX Powiatowego Konkursu „Polonista Roku” w bialskiej SP2 (galeria)

Słowami Mieczysława Jastruna „Człowiek ze swoją mową zrośnięty jest ciaśniej, niż drzewo z ziemią” 27 kwietnia 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Białej Podlaskiej, w obecności laureatów i zaproszonych gości, na czele z dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Białej Podlaskiej Panią Małgorzatą Kiec została uroczyście podsumowana IX edycja Powiatowego Konkursu „POLONISTA ROKU”.

WCZEŚNIEJSZY MATERIAŁ – Radiobiper Biała Podlaska –
Polonista Roku 2017 – podsumowanie konkursu (galeria) – z dnia 28 kwietnia
znajdziesz w linku <<==>> LINK 

 

Nadzór merytoryczny nad przebiegiem konkursu sprawuje zastępca dyrektora Instytutu Filologii Polskiej UMCS w Lublinie – Pani dr hab. Dorota Piekarczyk.

Łącznie do konkursu przystąpiło 309 uczniów z czternastu szkół. W etapie finałowym, który odbył się 05 kwietnia 2017 roku uczestniczyły 42 osoby. W kategorii klas III – IV wyłoniono dwunastu laureatów, natomiast w grupie klas V – VI sześciu. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody książkowe oraz upominki ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 oraz sponsorów.

Wystąpienia zaproszonych gości, jak również zaprezentowana przez młodzież szkoły część artystyczna podkreślały, że mowa i akceptacja drugiego człowieka są najważniejszymi wartościami każdego narodu, a wrażliwość humanisty pozwala „dobrze widzieć sercem, bo najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”. Organizacją konkursu zajęły się: p. Anna Szkodzińska, p. Anna Kaliszczuk, p. Iwona Sacharuk, oprawę artystyczną przedsięwzięcia współtworzyły: p. Joanna Połujańska, p. Agnieszka Kosińska, p. Marzena Majchrzak

LISTA UCZESTNIKÓW


materiał: Szkole Podstawowej nr 2 w Białej Podlaskiej
tekst : Anna Kaliszczuk
zdjęcia: opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Targowiska: notowania z dni 20 – 23 stycznia

Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Grabanowie – ceny targowiskowe. Wisznice, Piszczac, Radzyń Podlaski, Biała Podlaska i Łuków. Przykładowe notowania: pszenica 80 za tonę, jaja kurze od 40 groszy do 1 zł za sztukę, jabłka od 1,5 do 4 zł za kilogram, ziemniaki młode od 1,8 do 3 zł za kg, pieczarki od 4,5 do 6 zł za kilogram, miód od 24 do 35 zł za kilogram.

Czytaj więcej »

Wieści z Unii: Pamięć o Zagładzie

Wszystkie państwa członkowskie UE jednoczą się w postanowieniu, by w Europie nie było miejsca na rasizm, antysemityzm i nienawiść pod żadną postacią – piszą we wspólnym oświadczeniu Przewodnicząca Komisji Europejskie, Przewodniczący Rady Europejskiej oraz Przewodniczący Parlamentu Europejskiego z okazji 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau.

Czytaj więcej »

Reklama