Reklama

Kryminałki: Odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających odpowie 29-letni mieszkaniec powiatu bialskiego. W miejscu jego zamieszkania policjanci zabezpieczyli 640 gramów marihuany oraz 27 roślin konopi indyjskich. Wczoraj na wniosek Prokuratury, Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony wtorek funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji w Terespolu weszli na teren posesji zajmowanej przez 29-letniego mieszkańca gminy Zalesie. Z posiadanych przez nich informacji wynikało, że mężczyzna posiadać może środki odurzające jak też hoduje rośliny konopi indyjskich.

Na miejscu policjanci potwierdzili posiadane informacje. W trakcie przeszukania ujawnili 640 gramów marihuany. Dodatkowo w trakcie prowadzonych czynności policjanci ujawnili i zabezpieczyli 27 roślin konopi we wczesnej fazie wzrostu. Znajdowały się one w przydomowej szklarni jak też pokoju 29-latka. Susz oraz rośliny zostały zabezpieczone, natomiast mężczyzna trafił do „policyjnego aresztu”.

Wczoraj na wniosek Prokuratury, Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst: st. asp. Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik KMP w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama