Reklama

Kryminałki: Czterech mężczyzn okradało bialskie supermarkety

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu, bialskiej komendy, ustalili 5 sprawców kradzieży artykułów spożywczych, kosmetyków oraz alkoholu z jednego z bialskich marketów. Wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 2 tys. zł. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty i przyznali się do winy. Zgodnie z kodeksem karnym popełnione przestępstwo zagrożone jest kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu bialskiej komendy na podstawie materiałów operacyjnych ustalili personalia mężczyzn podejrzanych o kradzież artykułów spożywczych, alkoholu oraz kosmetyków z jednego z bialskich marketów. Do wszystkich zdarzeń doszło w kwietniu bieżącego roku i nie były one wcześniej zgłoszone na policję.

Okazało się, że są to 4 mieszkańcy Białej Podlaskiej w wieku od 27 do 41-lat oraz 19-letni mieszkaniec gminy Biała Podlaska.

Łączna wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 2 tys. zł. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia, natomiast sprawcy zatrzymani zostali do wyjaśnienia w „policyjnym areszcie”. Wczoraj usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy. Dwóch z nich w wieku 27 oraz 41-lat odpowiadać będzie w warunkach recydywy, gdyż już wcześniej odbywali karę za podobne przestępstwo.

Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

 

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst: st. asp. Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik KMP w Białej Podlaskiej
opracowanie: Leszek Niedaleki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama