Reklama

Rozdali żywność w Białej Podlaskiej i Terespolu!! (film)

W ramach unijnego Programu Operacyjnego – Pomoc Żywnościowa 2014-2020 w sobotę, 18 marca, wydawana była żywność najuboższym mieszkańcom miasta Biała Podlaska. Miejsce gdzie zainteresowani się kierowali i które odwiedziła nasza ekipa to magazyny Vinety przy ulicy Sidorskiej. Tego samego dnia, Stowarzyszenie Błonie, wydawało żywność dla mieszkańców Terespola. Tu akcja miała miejsce przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

 

 

Bożena Pieńkosz – Sapiecha, prezes Banku Żywności w Lublinie:
Akcja wynikła spontanicznie po spotkaniu z Ewą Borkowską, szefową Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej. To wyjątkowo otwarta na nowe rzeczy kobieta a jednocześnie szefowa miejscowego ośrodka pomocy społecznej. Podchwyciła ona temat zaopatrzenia, jeszcze przed święta, w żywność z programu Unii Europejskiej, osoby które do takiej pomocy są uprawnione a nie otrzymały jej dotychczas w wyniku braku technicznie takiej możliwości. Kryterium do takiej pomocy zostało z początkiem tego roku rozszerzone i liczba podopiecznych znacznie się zwiększyła. – mówi nam przez Banku Żywności i dodaje: – Każda forma pomocy dla osób, które być może chwilowo radzą sobie trochę gorzej, jest sensowna. Jeżeli ona jest to należy się po nią schylić i ją wziąć. Nie ma sensu się wstydzić, warto skorzystać z tego co jest dzisiaj bo jutro już tego może nie być.

W Białej Podlaskiej tego dnia pomoc żywnościową odebrało 550 osób. Miały one ze sobą upoważnienia z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej. Kryterium dochodowe jakie przysługiwało do odbioru żywności to 1268 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 1020 zł dla osoby w rodzinie. Dla osób które w przyszłości będą chciały z takiej formy wsparcia skorzystać polecamy stronę www Stowarzyszenia Błonie. <<==>> LINK <<==>>

W dniu akcji w Białej Podlaskiej i w Terespolu na każdą uprawnioną osobę przysługiwała dziesięciokilogramowa paczka. Znajdowało się w niej: 1 kg makaronu, 3 litry mleka, powidła śliwkowe, filet z makreli, szynka drobiowa i cukier w ilości 4 kg.

Do bialskiego magazynu zjechało ponad 20 ton żywności. Tego dnia wydano w Białej Podlaskiej ok. 6 ton ze zgromadzonych produktów.

———————————————–
Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 jest realizowany od grudnia 2014 r. etapowo w formie odrębnych Podprogramów. Budżet programu operacyjnego w Polsce na lata 2014-2020 wynosi 556,9 mln Euro (ok. 2,4 mld zł), w tym 85% stanowi wkład finansowy Unii Europejskiej.

Poza pomocą żywnościową osoby potrzebujące uczestniczą w różnego rodzaju działaniach towarzyszących prowadzących do zwiększenia samodzielności – warsztatach, m.in. z zakresu właściwego zarządzania domowym budżetem czy optymalnego wykorzystania otrzymywanej żywności.

 

materiał: Radiobiper Biała Podlaska
temat: Fundacja Bank Żywności w Lublinie
film i grafika: Małgorzata Mieńko
tekst i opracowanie: Leszek Niedaleki

 

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama