Reklama

Rajd na orientację „Piszczac – Orienteering” w Zalutyniu (galeria)(film)

22 kwietnia  w Zalutyniu odbyła się ciekawa impreza turystyczno-sportowa pt. „Piszczac – Orienteering”. Uczestnicy rajdu na orientację zmagali się na czterech przygotowanych trasach – 3 pieszych (po 6 km, 9 km, 12 km) oraz na trasie rowerowej na dystansie 15 km.

Uczestnikami gry terenowej były głównie dzieci ze szkoły z Piszczaca oraz Zalutynia. Oprócz rywalizacji czysto sportowej między uczestnikami, cała impreza była niewątpliwe świetną zabawą na świeżym powietrzu, do której potrzebny był jedynie kompas i mapa. Młodzi zawodnicy rajdu, przygotowywali się do startu -jak zapewniali ich opiekunowie-   intensywnie, już dużo wcześniej. Trasy były wymagające i trudne technicznie, dzięki licznym przeszkodom terenowym, co było naprawdę dość sporym wyzwaniem dla niektórych, ale jednocześnie świetną przygodą. Zadaniem uczestników było odnalezienie z pomocą mapy ukrytych punktów kontrolnych z kodem, które należało zapisywać na własnej karcie startowej. Odnajdowanie kolejnych punktów, dawało zawodnikom niemało radości i satysfakcji i sprawiało, że zabawa niesamowicie wciągała.

Na koniec dla uczestników zmagań rajdu na orientację przygotowano ognisko integracyjne.

Organizatorem „Piszczac – Orienteering” byli: Orient – Liga Lubelska, Zgromadzenie Wędrownicze, SOSW w Zalutyniu oraz GCKiS w Piszczacu.

 

 


materiał: Gmina Piszczac
zdjęcia: Małgorzata Mieńko

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama