Reklama

Promocja VII tomu Rocznika Konstantynowskiego (galeria)(film)

21 kwietnia w Pałacu Platerów w Konstantynowie, miała miejsce promocja najnowszego VII tomu Rocznika Konstantynowskiego.

W najnowszym Roczniku Konstantynowskim przeczytamy o ważnych wydarzeniach, jakie miały miejsce w gminie Konstantynów na przestrzeni ostatniego roku. Kontynuowane, są również tematy historyczne, m.in. dalsza historia ulic Konstantynowa. W VIII tomie znajdziemy także artykuły m.in. o pasjach młodzieży konstantynowskiej, pracach Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Konstantynowskiej i w innych tematach związanych z lokalną społecznością.

Romuald Murawski – Wójt Gminy Konstantynów:

-Bardzo konsekwentnie realizujemy od siedmiu lat nasze działania związane z wydawaniem naszego Rocznika. Jest to nie ukrywam bardzo dużo pracy, jednak dzięki zaangażowaniu i wsparciu wielu osób, udaje się ten periodyk rokrocznie wydawać. To co u wielu jest w pamięci, zostaje przełożone na papier. Mogą czerpać z tego nie tylko obecni żyjący, ale myślę, że w perspektywie pokoleń, będzie to wspaniałe świadectwo i lekcja historii z tego, co się działo w Konstantynowie w latach poprzednich.  

Beata Łyczewska – Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Konstantynowskiej:

-Pamięć jest bardzo zawodna, jeśli czegoś się nie utrwali na bieżąco, to to przepada, dlatego staramy się to robić, jak najlepiej umiemy. 

 

 

Rocznik Konstantynowski można nabyć po przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Konstantynowskiej >> strona www <<<.

 

 


materiał: Gmina Konstantynów
zdjęcia: Małgorzata Mieńko

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama