IX Konkurs Rękodzieła Artystycznego „Igłą malowane” – rozstrzygnięty (galeria)

23 kwietnia br. w Pracowni Koronkarstwa w Sitniku, odbyła się gala wręczenia nagród dla uczestników IX Konkursu Rękodzieła Artystycznego „Igłą malowane”. Uroczystości towarzyszyła wystawa pokonkursową prac.  Dziś lista laureatów konkursu oraz galeria zdjęć a już niebawem nasz reportaż filmowy.

W konkursie wzięło udział 45 osób, trzynaścioro dzieci i młodzieży oraz 32 osoby dorosłe. Celem konkursu było propagowanie rękodzieła ludowego z zakresu koronkarstwa, oraz promocja regionalnych technik koronkarskich i hafciarskich.

Komisja w składzie: Anna Karwacka – Kosińska – przewodnicząca, członek Stowarzyszenia Twórców Ludowych, Joanna Szpura –twórczyni ludowa, Agnieszka Borodijuk – instruktor GOK w Białej Podlaskiej, wzięła pod uwagę przy ocenie: trudność, dokładność i estetykę wykonania oraz zastosowanie dawnych wzorów.

Dyplomy i nagrody rzeczowe otrzymali:

W grupie wiekowej do 15 lat przyznano dwa  wyróżnienia w kategorii:

Haft krzyżykowy

Aleksandra Nitychoruk z Konstantynowa

Julia Teodoruk  z Sitnika

Nagrody za udział w tej grupie wiekowej otrzymali:

1. Maja Adamiuk z Łukowców

2.Olivia Adamiuk z Łukowców

3. Sylwia Adamiuk z Łukowców

4. Klaudia Burda z Sitnika

5. Wiktoria Derkacz z Łukowców

6. Nikola Derkacz z Łukowców

7. Alicja Jaroć z Sitnika

8. Weronika Litwiniuk z Sitnika

9. Oliwia Paszkiewicz z Łukowców

10. Małgorzata Golian z Worgul

11. Kinga Weresa z Sitnika

W grupie wiekowej dorośli przyznano nagrody w kategorii:

Haft krzyżykowy
I miejsce –  Anna Neścioruk z Piszczaca

II miejsce – Zofia Kaliszuk z Janowa Podlaskiego

III miejsce – Zofia Zalewska z Rakowisk gm. Biała Podlaska

Wyróżnienie – Maria Harwacka z Hruda gm. Biała Podlaska

W kategorii – Haft płaski

I miejsce – Teresa Charko z Zakalinek gm. Konstantynów

II miejsce – Helena Perkowska z  Knurowa woj. śląskie

III miejsce – nie przyznano


W kategorii – Koronka

I miejsce – Henryka Bedlińska z Perkowic gm. Biała Podlaska

II miejsce  – Teresa Demidowicz z Ortela Książęcego gm. Biała Podlaska

III miejsce – Teresa Kosińska z Kornicy gm. Kornica

Nagrodę specjalną  przyznano Marii Sikorskiej z Bobowej woj. małopolskie  za precyzję, oryginalność i technikę wykonania.

 W kategorii – Torby, torebki, koszyczki w hafcie lub koronce

I miejsce  – Teresa Bartosiewicz z Konstantynowa

II miejsce  – Ilona Sikorska z Bobowej woj. małopolskie

III miejsce – Helena Pawluczuk z Janowa Podlaskiego

Pozostałe osoby otrzymały dyplomy.

1.     Halina Bandzerewicz z Dokudowa

2.     Danuta Bandzerewicz z Dokudowa

3.     Agnieszka Charko Konstantynów

4.     Danuta Daniłko Komarówki Podlaskiej

5.     Janina Gryczko z Ortela Królewskiego

6.     Stanisław Gryczko z Ortela Królewskiego

7.     Aleksandra Melaniuk z Leśnej Podlaskiej

8.     Teresa Misiaczkiewicz – Dembowska z Sitnika

9.     Henryka Morchonowicz z Konstantynowa

10.  Kinga Neścioruk z Piszczaca

11.  Anna Niczyporuk Zakalinki gm.Konstantynów

12.  Katarzyna Niczyporuk z Piszczaca

13.  Bożena Nitychoruk z Łukowców

14.  Justyna Osielska – Fąfara Białej Podlaskiej

15.  Danuta Paszkiewicz – Zając z Białej Podlaskiej

16.  Danuta Przekorzyńska z Konstantynowa

17.  Halina Stanisława Pyrka z Sitnika gm. Biała Podlaska

18.  Alena Shelekhava z Brześcia, Białoruś

19.  Krystyna Weremczuk z Brzozowy Kąt gm. Komarówka Podl.

 


materiał: Gmina Biała Podlaska
wyniki: GOK w Białej Podlaskiej
zdjęcia: Małgorzata Mieńko

2 komentarze

  • Helena Perkowska

    Witam wszystkich, wystawa była bardzo ładna i dobrze zorganizowana oraz konkurs haftu i koronki . Bardzo ciekawe prace wystawiły nasze twórczynie , przyłożyły sie naprawdę super do swych prac , dzięki organizatorom mogłam również uczestniczyć w konkursie dziękuję

  • Helena

    Dzięki organizatorom domu kultury mogłam uczestniczyć w konkursie rękodzieła , prace sa prześliczne na wystawie pokonkursowej dziękuję

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *