Reklama

II Powiatowa Inscenizacja życia na wsi „Jak to niegdyś bywało…” w Zaściankach (galeria)

23 kwietnia w Domu Ludowym w Zaściankach odbyła się II Powiatowa Inscenizacja życia na wsi „Jak to niegdyś bywało…” – Sianie owsa. Uczestnicy inscenizacji z dużym zaangażowaniem przygotowali świetne widowisko, przybliżające tradycje podlaskiej wsi. Inscenizacji towarzyszyły występy zespołów ludowych oraz smakowity poczęstunek regionalny. Dziś kilka słów i galeria zdjęć a już niebawem nasz reportaż filmowy z wydarzenia.

 

Zofia Nestorowicz – Zespół „Leśne Echo” z Zaścianek:

– Jest to już nasze, tak naprawdę 13 przedstawienie, bo mieliśmy także już „Noc świętojańską”, kolędowanie, wróżby andrzejkowe i inne równie ciekawe inscenizacje, co dzisiejsza. Jest to cały cykl spotkań, w których odtwarzamy dawne zwyczaje i obrzędy. Główną pomysłodawczynią tego przedsięwzięcia była nasza kierowniczka zespołu pani Ewa Nasiłowska. Zapraszamy już dziś serdecznie wszystkich, na nasze kolejne spotkania.

Michał Teofilski – Dyrektor GOK w Międzyrzecu Podlaskim:

Nasi gospodarze Zespół „Leśne Echo”, przygotował dla nas inscenizację życia na wsi, która pokazuje, jak wyglądał niegdyś obrzęd siania owsa i wpisuje się już w pewien cykl. Nie jest to tu w Zaściankach pierwsza tego typu inicjatywa, co cieszy. Stawiamy tutaj na tradycję, przypominamy dawne wzorce, które już umykają, szczególnie jeżeli chodzi o młodzież, są zapominane. Dzisiaj prócz inscenizacji odbywa się również dodatkowo konkurs na tradycyjne potrawy z owsa, który współorganizujemy ze Starostwem Powiatowym w Białej Podlaskiej. Potraw jeszcze nie próbowałem, wszystkie wyglądają jednak niezwykle smakowicie. 

 

 


materiał: Gmina Międzyrzec Podlaski / Powiat Bialski
zdjęcia: Małgorzata Mieńko

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama