Reklama

Caritas: 73. Tydzień Miłosierdzia

W dniach 23-29 kwietnia Kościół w Polsce przeżywa 73. Tydzień Miłosierdzia, któremu towarzyszy hasło „Idźcie i głoście”. Caritas Diecezji Siedleckiej dziękuje wszystkim, którzy swoją ofiarnością wspierają dzieła miłosierdzia. Niedziela Miłosierdzia jest to święto patronalne Caritas w całej Polsce. Tego dnia podczas mszy św. odczytano List Pasterski Episkopatu Polski dotyczący dzieł charytatywnych i modlono się w tej intencji. Zbierane były również ofiary do puszek na potrzeby poszkodowanych wojną w Syrii.

Ten szczególny czas w siedleckiej Caritas poprzedziło spotkanie koordynatorów Dzieł Miłosierdzia z diecezji siedleckiej, które odbyło się 21 kwietnia i zgromadziło niemal 100 osób w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Białej Podlaskiej. Miało ono charakter formacyjny, wymiany doświadczeń i dobrych praktyk.

Organizacja szerzy dzieła miłosierdzia poprzez m.in. Szkolne Koła Caritas (SKC), Parafialne Koła Caritas (PZC) oraz placówki: Warsztaty Terapii Zajęciowej, Środowiskowy Dom Samopomocy. Podejmowane są liczne akcje, programy, pomoc doraźna, subkonta, prowadzone są jadłodajnie – wszystko ma na celu pomoc chorym, niepełnosprawnym, ubogim, samotnym, bezrobotnym, bezdomnym, prześladowanym.

Bardzo dziękuję wszystkim tym, którzy włączają się w to dzieło, a szczególnie wolontariuszom, jak również za ofiary na tacę przeznaczone na działania Caritas. Należy pamiętać, że dzieła miłosierdzia to nie tylko pomoc charytatywna, ale też wsparcie duchowe, modlitwa, propagowanie Bożej miłości. Tydzień Miłosierdzia ma pobudzać do wrażliwości. Należy odkryć w sobie, że Bóg mnie kocha i wtedy ja mogę kochać innych. Bez tego trudniej jest pomagać – mówi ks. Marek Bieńkowski, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

Aby pomóc lepiej przeżyć tegoroczny Tydzień Miłosierdzia, Caritas Polska na zlecenie Komisji Charytatywnej Konferencji Episkopatu Polski przygotowała i przekazała publikację: „Rozważania i materiały liturgiczne „Idźcie i głoście”, która trafiła m.in. do parafii diecezji siedleckiej.


materiał: Caritas Diecezji Siedleckiej
tekst zdjecia: Anna Nowińska Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej
opracownie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama