Reklama

Białoruś: III Międzynarodowa Letnia Szkoła Białorutenistyki (zaproszenie)

Republikański Instytut Szkoły Wyższej w Mińsku wspólnie z Białoruskim Uniwersytetem Państwowym oraz Mińskim Państwowym Uniwersytetem Lingwistycznym zapraszają do udziału w III Międzynarodowej Letniej Szkole Białorutenistyki, która odbędzie się w dniach 01-16 lipca 2017 r. w Mińsku na Białorusi.

Zaproszenie skierowane jest do specjalistów z dziedziny białorutenistyki i slawistyki, aspirantów, studentów, tłumaczy, mniejszości  białoruskiej oraz wszystkich zainteresowanych językiem, literaturą, historią i kulturą Białorusi.

Uczestnicy Szkoły mają możliwość udziału w programach:

edukacyjnym (uczestnictwo w warsztatach, zajęciach oraz wykładach z literaturoznawstwa, językoznawstwa i kulturoznawstwa. Możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji);

kulturalnym (zwiedzanie muzeów, wystaw, bibliotek i innych instytucji kulturalnych; spotkania z przedstawicielami kultury, nauki i sztuki; przewidziano wycieczki piesze i wyjazdowe w miejsca historyczne Mińska i Białorusi (m.in. Połock).

Strona przyjmująca finansuje nauczanie oraz program kulturalny. Uczestnicy pokrywają koszty dojazdu, wyżywienia i zakwaterowania (5-15 euro – cena noclegu w hotelu Republikańskiego Instytutu Szkoły Wyższej).

Uwaga: za rejestracje czasowego pobytu cudzoziemca na terytorium Republiki Białoruś trzeba wnieść opłatę na konto Ministerstwa Spraw Wewnętrznych (ok. 11 euro).

Zgłoszenie udziału w  Międzynarodowej Letniej Szkole Białorutenistyki należy przesłać do dnia 10 maja 2017 roku.

Formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej  Republikańskiego Instytutu Szkoły Wyższej www.nihe.bsu.by  lub na stronie internetowej  Międzynarodowej Letniej Szkoły Białorutenistyki www.SkolaBel.wordpress.com

Osoby upoważnione do kontaktu: Pavel Branavets (Павел Бранавец),

Svetlana Makovchik (Светлана Маковчик)

 

Szczegółowe informacje:

e-mail: [email protected]

tel. +375 29 169 15 95

tel./fax +375 17 396 30 75

facebook.com/SkolaBel17

SkolaBel.wordpress.com

 


materiał: Białoruś
tekst: Sergiej Botwicz, Wicekonsul w Konsulacie Republiki Białoruś w  Białej Podlaskiej
zdjęcie: https://skolabel.wordpress.com/

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama