Europejski Tydzień Szczepien 2017 r

W dniach 24-30 kwietnia 2017 r. po raz kolejny obchodzony będzie Europejski Tydzień Szczepień. Głównym celem inicjatywy jest zwiększenie liczby osób zaszczepionych poprzez podniesienie wiedzy i świadomości społeczeństwa na temat znaczenia szczepień ochronnych dla zdrowia, ze szczególnym uwzględnieniem najbardziej wrażliwych i podatnych grup.

W tym roku Światowa Organizacja Zdrowia zwraca szczególną uwagę na potrzeby i korzyści wynikające ze szczepień na każdym etapie życia. Hasło przewodnie tegorocznych obchodów to „Vaccines work– Szczepionki działają”.

Dodatkowe informacje na temat proponowanych wydarzeń w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Szczepień będą publikowane na stronie informacyjnej „Zaszczep w sobie chęć szczepienia” (www.szczepienia.gis.gov.pl).

Więcej informacji na temat obchodów zajdziecie Państwo na stronie WHO: www.who.int/campaignes/immunization-week/2017/event/en. Aby przybliżyć wszystkim zainteresowanym zagadnienia związane ze szczepieniami, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białej Podlaskiej w dniach od 25 do 26 kwietnia 2017 r. w godzinach od 8.00 do 10.00, organizuje w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przy ul Warszawskiej 18, punkt konsultacyjno-informacyjny. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do pokoju nr 12. lub telefonicznie  83 344-41-60 wew. 34


materiał: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białej Podlaskiej
tekst: Małgorzata Sacewicz – koordynator Sekcji OZiPZ
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *