Reklama

Międzyrzec Podlaski: Ogólnopolskie sukcesy uczniów Ekonomika

Uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim od wielu lat odnoszą sukcesy w logistyce i informatyce. Ekonomik może się poszczycić tytułem najlepszej placówki w Polsce kształcącej w zawodzie technik logistyk, ale to nie są jedyne sukcesy tej szkoły.

W finale Konkursu Matematyka w Technice dla Technika Benedykt Lewandowski z klasy IIIi2, podopieczny Renaty Stachnio, zajął wysokie – 13 miejsce. Uczeń pokonał niemałą konkurencję. W eliminacjach szkolnych wzięło udział aż 1150 uczniów z kilkudziesięciu szkół technicznych z 5 województw: małopolskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, lubelskiego oraz podkarpackiego. Po etapie międzyszkolnym do finału, który odbył się lutego 2017 roku w Auli im. Stanisława Dobrzyckiego Politechniki Lubelskiej, zakwalifikowało się tylko 39 uczniów.

W XI Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiadzie Wiedzy o św. Maksymilianie uczennica klasy ekonomicznej Angelika Wnukowicz zajęła równie dobre 14 miejsce, zdobywając tytuł finalisty. W finale przeprowadzonym 30 marca 2017 roku uczennica okazała się lepsza od ponad pięćdziesięciu uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, wyłonionych spośród 600 uczniów biorących udział w II etapie.

Organizatorem Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiadzie Wiedzy o św. Maksymilianie jest Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz prowincje Ojców Franciszkanów: krakowska, warszawska i gdańska. Uczennicę przygotowywała do konkursu s. Dariela, nauczycielka religii.


materiał: Zespół Szkół Ekonomicznych Międzyrzec Podlaski
tekst: Joanna Pióro Zespół Szkół Ekonomicznych
zdjęcia: Renata Stachnio Zespół Szkół Ekonomicznych
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama